Mažeikiškei nepavyko laimėti raštingiausios lietuvės titulo

Šeštadienio rytą surengto Nacionalinio diktanto finale geriausiai pasirodė trečiakursė biochemijos studentė iš Vilniaus Monika Glemžaitė. Ji, kaip ir antrą bei trečią vietas konkurse užėmusios vilnietė Aistė Plaipaitė ir klaipėdietė Greta Klimaitė bei raštingiausios moksleivės titulą iškovojusi abiturientė Marija Abromaitytė iš Vilniaus, nepadarė nė vienos klaidos.

Pasak konkursą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ direktorės Dalios Jankaitytės, „tik niuansai lėmė, kaip buvo paskirstytos prizinės vietos“. Ji taip pat teigė, kad dauguma finalo dalyvių padarė tik vieną klaidą.

Mažeikiškei, Gabijos gimnazijos trečiokei Ievai Skurdauskaitei, kaip ir kitiems likusiems finalo dalyviams, šiemet nepasisekė laimėti raštingiausio lietuvio titulo. Iš viso po pirmo turo finale buvo pakviesti dalyvauti 111 geriausiai pirmame ture pasirodžiusiųjų, tačiau atvyko 89. Tarp jų – ir 2 iš 8 pakviestų užsienio lietuvių – iš Briuselio ir Kembridžo.

Nacionalinio diktanto finalininkai atrinkti iš pirmame ture dalyvavusių daugiau kaip 4 tūkst. dalyvių.

 

Šių metų Nacionalinio diktanto baigiamajame renginyje Taikomosios dailės muziejuje visi finalo dalyviai buvo apdovanoti „Alma littera“ leidyklos paskatinamaisiais prizais, o laimėtojai atiteko keturių tomų enciklopedija „Lietuva“. Specialiu prizu buvo apdovanotas ir vienintelis į finalą patekęs silpnaregis – Brailio raštu diktantą rašęs Giedrius Stoškus, padarė tik dvi klaidas.

 

Sunkiausiu žodžiu šiemet konkurso dalyviai išrinko žodį „sūkurys“. Pirmo diktanto turo dalyviai sunkiausiu žodžiu taip pat siūlė rinkti „Landsbergis“, „ačiū“, „nuopuolis“, „driksti“, „brigzti“, „knygrišykla“, „vąšelis“, „vakuumas“, „kojinė“, „sąvaržėlė“ ir kt.

{alfa2}