Pasibaigus eitynėms: 19 suimtų, seimūnų veiksmus tirs teismas

Seksualinių mažumų eitynes „Už lygybę“ nepraėjo be incidentų. Dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir neleistinų daiktų per seksualinių mažumų eitynes Vilniuje šeštadienį sulaikyta 19 protestuotojų, o du Seimo narius – Kazimierą Uoką bei Petrą Gražulį – policija žada siekti patraukti atsakomybėn dėl riaušių kurstymo.

„Iš viso sulaikyta 19 asmenų“, – šeštadienio popietę žurnalistams sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas.

Neramumai prasidėjo šeštadienio popietę seksualinių mažumų renginiui einant į pabaigą, kai maždaug už pusantro šimto metro buvę protestuotojai ėmė veržtis per tvorą, skyrusią juos nuo renginio vietos. Įvairiais daiktais ir dūminiais užtaisais protestuotojų apmėtyti policininkai panaudojo ašarines dujas. Pasak sostinės policijos vadovo, trims asmenims iškeltos baudžiamosios bylos dėl viešosios rimties trikdymo, nes jie galėjo būti susiję su incidentu, per kurį dėl paleisto akmens nukentėjo fotografas. Likę asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn, nes turėjo neleistinus daiktus – dujinius ginklus, dūmines ar garsines granatas.

 

Protestuotojų minioje itin aktyviai besireiškusius parlamentarus – valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovą K.Uoką ir opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narį P.Gražulį – policija žada siekti patraukti administracinėn atsakomybėn dėl riaušių kurstymo.

„Prašysime bausti šiuos asmenis pagal administracinę atsakomybę už riaušių kurstymą. Jei ne šie du piliečiai, renginys būtų praėjęs be didelių incidentų“, – sakė K.Lančinskas.

Kaip Alfa.lt rašė, Seimo nariai Petras Gražulis ir Kazimieras Uoka kovojo su policininkais. Anot dalyvių, pastarąjį pareigūnai sugebėjo suvaldyti, o P. Gražulis trenkė policininkui į veidą, todėl pareigūnas net nukrito. Jie buvo kelis kartus išprašyti iš saugomos teritorijos, tačiau vis sugrįždavo.

Renginio metu tvarką iš viso prižiūrėjo iki 500 policijos pareigūnų. Vienas policininkas nukentėjo, kai į jį buvo papurkšta dujiniu balionėliu. Griežtai saugomoje teritorijoje įvykusių pirmųjų seksualinių mažumų eitynių dalyvius Vilniuje šeštadienį pasitiko apie 1000 protestuotojų, kurie sakė esą prieš „homoseksualizmo propagandą“. Vienas protestuotojas įžeidžiančius šūkius seksualinių mažumų atstovams šūkavo iš valties upėje.

Vakare mieste patruliuos sustiprintos pajėgos.

 

{alfa2}