Šeimose konfliktai dažnesni, kai vaikai užauga

Gana dažnas reiškinys šeimoje, kai tėvai ir vaikai neranda bendros kalbos ir konfliktuoja, ypač kai vaikai būna paaugliško amžiaus. Specialistų tvirtinimu, problemos savaime neišsisprendžia. O tada, kai vaikai užauga, jų gali net padaugėti, rašo „News of the World“.

Merginoms nepatinka, kai mamos kritikuoja jų aprangą

Amerikiečių psichologijos specialistai per tyrimą apklausė 500 sutuoktinių poras su vaikais, kuriems ne mažiau kaip 22 metai. Paaiškėjo, kad dauguma vaikų, kai užauga ir patys tampa tėvais, ir toliau konfliktuoja su savo gimdytojais. Dažniausia konflikto priežastis ir vienas kito nesupratimas – banalūs dalykai. Pavyzdžiui, daug merginų prisipažino, kad joms nepatinka, kai mamos kritikuoja jų aprangą. Tuo tarpu ištekėjusios moterys pyksta ant savo mamų, kai šios patarinėja, kaip auklėti vaikus ir tvarkyti šeimos biudžetą.

 

Tėvų ir vaikų santykiai – pats ilgiausias socialinis ryšys

Be to, amerikiečių psichologų manymu, tėvai dažniau įsižeidžia, ypač mamos.

„Tėvų ir vaikų santykiai – pats ilgiausias socialinis ryšys. Gana dažnai tokius santykius galima pavadinti pozityviais ir patikimais, bet atsitinka ir taip, kad tėvai ir vaikai bendraudami jaučia susierzinimą ir įtampą“, – teigė vienas tyrimo autorių.

Specialistų nuomone, santykiai tarp mamos ir vaiko iš dalies tampa netvirti ir nekelia pasitikėjimo dėl to, jog moterys kelia pernelyg didelius reikalavimus savo atžaloms ir nori viską apie jas žinoti. Tuo tarpu tėvai ne tokie įkyrūs ir reiklūs savo vaikų atžvilgiu.

 

{alfa2}