Kaip prižiūrėti rankų odą baigiantis vasarai

Ką daryti, kai rankų oda sausėja ar trūkinėja, parausta ar susiraukšlėja? Kaip išsirinkti tinkamas priemones ir kaip jas naudoti?

Šiuolaikinė kosmetikos pramonė gamina didelį spektrą įvairiausių kremų: drėkinamųjų, minkštinamųjų, maitinamųjų, apsaugojančių nuo UVB spindulių, nuo uždegimų ir pan.

 

Bet kurio rankų kremo, neatsižvelgiant į tai, kiek jis kainuoja ir kur buvo pagamintas, sudėtyje yra 60–80 proc. vandens.

 

Taip pat jo sudėtyje yra glicerino (drėkina ir minkština), lanolino (maitina), augalinių ir gyvulinių riebalų (sukuria apsauginę drėgmės plėvelę).

 

Kiti komponentai priklauso nuo kremo paskirties, kainos ir vartotojų grupės. Daugelio sudėtyje yra vitamino E (palaiko natūralią struktūrą), vitamino A (jaunina), taip pat augalinių ekstraktų ir aliejų, drėkinančių ir maitinančių odą.

 

Pavyzdžiui, kakavos, avokados aliejai švelnina, arbatmedžio aliejus saugo odą nuo uždegimų, elastinas, kolagenas – nuo senėjimo, o alijošiaus aliejus greitina žaizdų gijimą.

 

Kai rankų oda itin sausa ir drėgmės balansui atkurti naudojamų kosmetinių priemonių nepakanka, galima nakčiai pasidaryti šilto aliejaus voneles ar maitinamojo kremo kompresus. Rankų odą minkština kremai, kurių sudėtyje yra ramunėlių, medetkų ekstrakto, taip pat ramunėlių, šalavijų, liepžiedžių nuovirų.

 

Jeigu oda labai šiurkšti, reikėtų pirmiausia rankas palaikyti 10 min. kuo karštesniame minėtų žolelių nuovire. Po to sausai nušluosčius patepti riebiu maitinamuoju kremu.

 

Rankų odą galite patrinti agurko ar arbūzo gabalėliu.

 

Oda skilinėja, kai tenka dažnai plauti rankas, pavyzdžiui, kirpėjoms, slaugytojoms, automobilių meistrams. Taip gali būti ir kai kurių odos ligų, tokių kaip egzema, psoriazė, alergija, simptomas. Todėl pasikonsultuokite su gydytoju dermatologu.

 

Naudokite kremus su minkštinamaisiais komponentais – alijošiumi, pantenoliu.

 

Ar esate nušalę rankas? Jei taip, tuomet jums gerai pažįstamas jausmas, kaip jautriai rankų oda reaguoja į vėsą, šaltį ar drėgmę. Rausta, mėlsta, šąla, drėksta, o nagai įgauna negražų mėlyną atspalvį. Kartais rankos rausta dėl blogos kraujo apytakos, o mėlsta jaunoms mergaitėms dėl hormoninių sutrikimų.

 

Ką daryti? Reikėtų stengtis, kad rankos niekada nebūtų šaltos, todėl neplaukite jų labai šaltu vandeniu ir, kai oras šaltas, mūvėkite vilnones ar medvilnines (orui pralaidžias) pirštines.

 

Kuo dažniau darykite rankų masažą, palaikykite jas druskos tirpale.

 

Gali padėti kontrastinės šilto ir šalto vandens vonelės. Rankas pusei minutės panardinkite į karštą, vėliau – į šaltą vandenį, taip kartokite 2–10 kartų. Vakare rankas pamasažuokite maitinamuoju kremu, kurio sudėtyje yra vitaminų ir vaistažolių.

 

Kai trūksta drėgmės, riebalų, vitaminų, dažniau vartokite rankoms skirtą drėkinamąjį ar maitinamąjį kremą. Oda taps švelnesnė, elastingesnė, minkštesnė. Jas bus malonu liesti.

 

Naudokite rankoms skirtus kremus, kurių sudėtyje yra vitamino C, E, A, avokados, natūraliųjų aliejų. Labai naudingi gydomieji kremai, tepalai, kurių sudėtyje yra eglės sakų ir bičių vaško.

 

Raukšlėta oda neretai tampa, kai nerūpestingai prižiūrite rankas. Tokiai odai naudokite kremus ir losjonus, kuriuose daug tokių elementų, kaip glicerinas, sorbitas, pieno rūgštis. Naudinga rankas įtrinti vazelinu, bet jis labai riebus, todėl geriausia tepti vakare ir užsimauti medvilnines pirštines ir pabūti su jomis iki ryto.

 

Oda neretai pleiskanoja, kai jai trūksta riebalų ir drėgmės. Neplaukite rankų ir nieko neskalbkite karštame vandenyje, nes tuomet oda dar labiau sausėja ir šerpetoja. Rankas plaukite šiltu vandeniu. Jei nepadeda riebūs kremai, pasidarykite rankoms kaukę iš alyvuogių aliejaus ir lašelio citrinos.

 

Pirštų įtrūkimai atsiranda nuo cheminių priemonių, skalbiamųjų miltelių. Padėti galėtų specialiai rankoms skirti kremai, kurių sudėtyje yra vitaminų A, E, C, natūralių aliejų, avokados, glicerino, bičių vaško. Tokie kremai ne tik švelnina, minkština, bet padeda užgyti odos įdrėskimus, žaizdas.

 

Jei įtrūksta pirštų oda prie nagų kampučių, pavartokite geležies preparatų. Valgykite sorų produktų, kuriuose yra nemažai silicio, jis stiprina nagus. Patepkite pirštus spiritiniu propolio tirpalu arba palaikykite rankas 10–15 min. šiltoje alyvuogių, saulėgrąžų ar rapsų aliejaus vonelėje. Po to nusausinkite ir patepkite (ypač įtrūkusias vietas) riebiu maitinamuoju kremu.

 

Kad nagai nelūžinėtų retkarčiais įtrinkite juos natūralios citrinos sultimis.

 

Nagus gali sustiprinti vonelė, kuriai paruošti reikia 1 valgomo šaukšto jūros druskos stiklinei šilto vandens.

 

Jei norite išpuoselėtų rankų ir gražių nagučių, įtepkite kremu nakčiai ir užsimaukite specialias pirštines. Taip rankos patirs ilgesnį ir gilesnį drėkinamąjį, maitinantį bei kosmetinį poveikį. Ryte, nusimovus pirštines, rankų oda bus švelnesnė ir lygesnė. Valgykite daugiau produktų, kuriuose gausu vitaminų E, C, D.

 

Pigmentinės dėmės ant rankų gali atsirasti nuo ultravioletinių spindulių poveikio, rūkymo ar odos senėjimo. Dėmės pašviesės, oda taps elastingesnė, jei naudosite kremus, kurių sudėtyje yra nukleininės ar glikolio rūgšties.

 

Patarimai

 

Prižiūrėkite alkūnes: maudydamiesi po dušu, patrinkite jas kempine, po to pamaitinkite kremu.

Rankų neplaukite muilu, turinčiu stiprų kvapą. Rinkitės švelnų, dažniausiai tiks vaikiškas.

Nusiplovę rankas, nepamirškite jų patepti maitinamuoju kremu.

Delnus, pirštus ir riešus retkarčiais pamasažuokite.

Užsimaukite gumines pirštines, kai skalbiate, valote daržoves ar žuvį.

Neikite į lauką drėgnomis rankomis, kai žvarbus oras.

Ultravioletiniai saulės spinduliai džiovina ir rankų odą, todėl nepamirškite jų patepti apsauginiu kremu.

 

{alfa2}