Sijonų era! Kaip išsirinkti tinkamą?

Šis pavasaris kvepia moteriškumu ir elegancija. Atėjo romantiškoji sijonų era. Taigi, mielosios, užmirškite kelnes, nes pavasaris ir vasara – sijonų metas! Šiais metais dizaineriai siūlo įvairiausių stilių ir tipų sijonus. Nuo klasikos iki ekstravagancijos – jūs tikrai rasite jums tinkantį modelį.
Labai madingi trumpi sijonai. „Ant bangos“ – įvairiausių stilių mini sijonai prie kurių derinamos aukštakulnės basutės. Šį sezoną taip pat labai madingi liemenį išryškinantys tulpės formos sijonai.

Ne ką mažiau populiarūs – pūsti, „balerinos stiliaus“ sijonai, puošti raukiniais, nėriniais ir kaspinėliais. Mados viršūnėje išlieka klasikinio ir retro stiliaus, tiesūs, aptemti, žemiau kelių sijonai. Viena iš tendencijų – kelius dengiantys sijonai, kurių pagrindinis akcentas – paaukšintas liemuo. Įvairovė tikrai didžiulė, todėl neabejojame, kad kiekviena iš jūsų rasite ką išsirinkti.

 

Kokį modelį pasirinkti?

Bijote pasiklysti stilių gausoje ir nežinote, kaip išsirinkti jums tinkantį modelį? Siūlome keletą naudingų patarimų. Pirmiausia vizualiai įvertinkite savo figūrą. Išsimatuokite pečių liniją, juosmenį, klubus, ūgį, įvertinkite kūno sudėjimą. Šešios raidės charakterizuoja kūno formas t. y. V-I-A-X-H-O. Taigi sužinokite, kokiam figūros tipui jūs priklausote ir atsisveikinkite su netinkamais pirkiniais ir nenaudingomis išlaidomis.

V formos figūra

Jūs priklausote šiam figūros tipui, jei jūsų pečiai yra platesni už klubus. Gera žinia – jums tinka dauguma modelių. Kadangi jūsų klubai yra siauri, jums tiks ir tiesūs, ir plisuoti sijonai, ir šį sezoną ypač madingi sijonai su raukiniais. Visgi, venkite juodo sijono ir ryškių spalvų švarkelio derinio. Spalvingas švarkelis išryškins jūsų pečių platumą. Geriau jau spalvingą sijoną derinkite su tamsių spalvų viršutine dalimi.

I formos figūra

Jei esate smulkaus sudėjimo, o jūsų pečių plotis tolygus klubų apimčiai, jūs priklausote I figūros tipui. Kadangi jūsų klubai yra siauri, jums reikėtų rinktis tokius modelius, kurie juos suapvalintų. Jums puikiausiai tiktų pūsti, plisuoti ir klostuoti sijonai. Venkite aptemptų sijonų modelių.

A formos figūra

Jūsų klubai yra platesni už pečius, todėl reikėtų rinktis sijoną, kuris nepabrėžtų klubų linijos. Siūlome jums rinktis nuo viršaus platėjančius (A formos), tulpės formos (asimetriškus) arba klostuotus sijonus. Nesirinkite plisuotų ar čigoniško stiliaus sijonų (su daug raukinių). Rinkitės tamsių spalvų sijonus, o ryškias spalvas ir detales palikite viršutinei daliai. Venkite ilgų ir kelius dengiančių sijonų. Jums labiau tiks sijonai iki kelių.

X formos figūra

Jei jūsų klubų apimtis tolygi pečių pločiui, o liemens linija yra labai ryški, jūs priklausote X figūros tipui. Idealiausiai jums tiks tiesūs ir aptempti sijonai. Prie sijonų derinkite gražius tamprius diržus, kurie išryškins jūsų grakštų liemenį. Jums netiks figūros grakštumą slepiantys, labai platūs sijonai.

H formos figūra

H figūros tipui priklauso tos moterys, kurių pečių plotis yra tolygus klubų apimčiai, liemens linija nėra ryški, o kūno sudėjimas – normalus arba tvirtas. Jums tiks dauguma sijonų modelių. Svarbiausia tinkamai pasirinkti audinį. Nevertėtų rinktis storų ir kietų audinių. Rinkitės lengvai krintančius šilkinius ar šifoninius sijonus.

O formos figūra

Jei esate apvalių kūno formų, jūs priklausote O figūros tipui. Reikėtų rinktis modelius vizualiai ilginančius figūrą. Jums labai tiktų tiesūs sijonai. Venkite plačių ir plisuotų sijonų modelių. Rinkitės laisvai krintančius sijonus.

 

www.atn.lt