10 frazių, stiprinančių tarpusavio santykius

Ne paslaptis, kad kai kurie pasakyti žodžiai partneriui(ei) gali sugriauti tarpusavio santykius, o nemažai frazių – pataisyti ar net išgelbėti nuo santykių griūties. Štai dešimt frazių, kurios stiprina poros tarpusavio santykius:

1. Žodžiai, reiškiantys partnerio(ės) norą susitaikyti: „prašau, pamėginkime vienas kitą suprasti ir rasti bendrą sprendimą“, „aš labai noriu susitaikyti ir būti su tavimi!“

2. Atsiprašymai įskaudinus ar įžeidus, pažeminus partnerį(ę): „atleisk, aš buvau neteisus(si), kad be jokio reikalo apkaltinau tave!“, „atsiprašau, kad įžeidžiau tave!“

3. Prisipažinimai padarius klaidą: „taip, aš iš tikrųjų suklydau“, „tu buvai teisus(si), aš iš tikrųjų ne taip padariau, kaip norėjau padaryti“.

4. Prisipažinimas, kad konfliktas ar ginčas su partneriu(e) rimtai atsiliepia jų tarpusavio santykiams: „aš labai dėl to išgyvenu(sielvartauju), kad mes susipykome“.

5. Frazės, leidžiančios suprasti apie kitam žmogui suteiktą skausmą ir jo išgyvenimą: „aš iš tikrųjų noriu suprasti tave“, „man iš tikrųjų svarbu suprasti, kuo tave įskaudinau“.

6. Frazės, leidžiančios suprasti, kuo domisi partneris(ė), ką jis(ji) jaučia, galvoja: „man įdomu, kokią muziką tu klausai“, „ką mėgsti valgyti per pusryčius?“, „ką tu jauti, kai…?“, „man labai svarbu tavo nuomonė“. Net ir tada, kai jums partnerio(ės) išgyvenimai bei mintys ir nelabai malonios, vis dėlto pripažinkite jo(jos) teisę taip elgtis. Pavyzdžiui, jei partneris(ė) sako, kad niekaip negali susitaikyti su artimo žmogaus netektimi, geriau jam(jai) pasakyti: „man sunku, kad nebendrauji su manimi, tačiau suprantu tavo didelį skausmą.“

7. Frazės, pabrėžiančios būtent jūsų partnerio(ės) svarbumą, dalyvaujant bendrose iškylose, šventėse ir kitomis gyvenimo situacijomis: „man norisi tik su tavimi nueiti pažiūrėti tą filmą, parodą, surengti vakarėlį“, “man norisi su tavimi aplankyti draugus, todėl palauksiu, kol būsi laisvesnis“, „man labai svarbu būtent su tavimi pasidalinti savo nesėkmėmis.“

8. Žodžiai, atskleidžiantys pozityvius partnerių santykius ir jo(jos) vertybes jūsų akyse: „tu man labai brangus(i)“, „aš tave labai myliu!“, „tu man labai reikalingas(a)!“, „aš labai vertinu tavo nuoširdumą, meilę, pasitikėjimą, švelnumą“. Ypatingai svarbu pabrėžti ilgalaikių santykių su partneriu(e) reikšmingumą. Žinoma, jei jūs iš tikrųjų norite su juo būti dar labai ilgai.

9. Žodžiai, reiškiantys jūsų „negatyvius“ jausmus partneriui(ei) su aiškiai išreikštu paaiškinimu, apibūdinant savo tuo metu esamą būseną: „aš pykstu, kai tu mane vadini kvailiu(kvaile)“, „man nepatinka,, kai tu stipriai ploji man per petį…“. Tokie paaiškinimai psichologijoje dar vadinami „aš pranešu“. T.y. informavus partnerį(ę) apie savo būseną itin naudinga pirmiausiai pačiam(iai) suvokti savo prastą nuotaiką ir konflikto priežastis bei padėti partneriui(ei) suprasti, kas su jumis atsitiko.

10. Dėkingumo žodžiai už tą gėrį, kurį suteikė ar teikia partneris(ė) tarpusavio santykiuose: „ačiū tau, kad surengei man tikrą šventę!“, „man labai svarbu, kad tu tiek daug skambinai man būdamas(a) užsienyje“, „aš tau labai dėkingas(a), kad tu tada mane taip stipriai palaikei!“

Žinoma, visi šie pasakymai turi „magiškos“ galios stiprinant tarpusavio santykius, tačiau tik su viena sąlyga: jei jie bus ištarti nuoširdžiai. Kitaip tariant, jei jūs nuoširdžiai norite susitaikyti, nuoširdžiai gailitės, kad pradėjote konfliktuoti, iš tikrųjų domitės partnerio(ės) nuomone ir jausmais. Priešingu atveju, „gydomosios“ frazės tą pačią akimirką gali virsti abejingumo, veidmainystės, melo ginklu.

 

{alfa2}