„Klausimėlis“ švenčia savo dvidešimtmetį

LTV laida „Klausimėlis“, balandžio 28-ąją švenčianti dešimtmečio jubiliejų, lyginama su legendiniu humoro herojumi Kindziuliu, o jos vedėjas Juras Jankevičius vadinamas žmogumi, išmokiusiu lietuvius juoktis iš savęs. Būtent dėl jo kelionių po Lietuvą sužinojome, kad Antarktida yra Anglijos karalienė, medus – bičių išmatos, talibai – bandelės su mėsa, o barokas – kiaulių veislė. „Klausimėlis“ iš pradžių buvo ne atskira laida, o linksma laidos „Laisvės alėja” rubrika.

Tuomet J.Jankevičius marširuodavo vien Kauno gatvėmis. Bet jo gimtojo miesto gyventojai netrukus ėmė šiauštis – esą prieš Lietuvą juos kvailiais parodo, tad žurnalistą išsiuntė tokių paieškoti ir kituose miestuose.
Iki ašarų prajuokinantis žiūrovus pats J.Jankevičius „genialias“ savo pašnekovų mintis išklauso rimtu veidu. Jis tikina norintis žmones paversti ne juokdariais, o parodyti, kokia laki šių fantazija.

„Gerbiame savo pašnekovus ir jų smagią originalią nuomonę. Dar nesu nepageidaujamas asmuo ir policija iš miesto neišvaro. Smagiausia, kai žmogus pakalbėjęs paklausia, kaip yra iš tiesų, o jei būna suklydęs, pasijuokia“, – pasakojo J.Jankevičius.

Laidos žiūrovams dažnai sunku patikėti, kad praeiviai patys pateikia stulbinamas versijas pačių paprasčiausių klausimų. O ir internete metų metais sklando gandas, kad už kvailus atsakymus žurnalistas sumoka. J.Jankevičius į tai tik šypteli – iki šiol neatsirado nė vieno žmogaus, tvirtinančio, kad gavo atlygį.

 

„Kažin kaip tai turėtų atrodyti. Reikėtų pinigus vokeliuose dalyti. Tai jau matau straipsnių antraštes – štai kuo užsiima nacionalinis transliuotojas. O jei legaliai mokėtume, reikėtų sudarinėti autoriaus sutartis „Dėl pašnekovo vaidmens atlikimo“. O ir kaip pasakyti žmogui: „Laba diena, aš – iš Lietuvos televizijos. Ar galėtumėte nusišnekėti?“ – svarstė laidos vedėjas.

 

J.Jankevičius laidos jubiliejų paminės pristatydamas „Klausimėlio“ interneto svetainę. Joje bus galima pamatyti ir pirmąją laidą, kurioje tautiečiai svarstė, kuo skiriasi Austrija nuo Australijos. Be nedidelio archyvo, „Klausimėlio“ biblioteką papildys pluoštas linksmiausių vaizdelių, turtinga išmoningiausių atsakymų „anticeklopedija”. Beje, „Klausimėlio” pramintais keliais žengia jau antra karta – moksleivių ir jaunimo filmuotų savų „klausimėlių“ internete apstu. Juos taip pat ketinama paskelbti laidos svetainėje.

 

Dešimtmečio „Klausimėlio“ atsakymas: į laidos istoriją pateko moteris iš Skuodo, kurios „Klausimėlis” klausė, ką žino apie tuometį Prancūzijos prezidentą Jacques’ą Chiracą. Ponia nedvejodama atsakė: „Žinau, žinau, nes sprendžiu kryžiažodžius. Širakas yra prietaisas arkliui pakasyti.“

 

{diena2}