Slenka plaukai. Kaip to išvengti?

Plaukai – žmogaus puošmena. Deja, ši puošmena ne amžina. Nulemti genetiškai, paveikti nesveiko gyvenimo būdo, plaukai neretai ima slinkti. Iš tikrųjų plinka ne tik vyrai, tačiau ir moterys. Paprastai ir šukuojantis, ir trenkant galvą, iškrenta šiek tiek plaukų. Plaukų slinkimui įtaką gali daryti nėštumai moterims, rūkymas, alkoholis, tiek vyrams tiek moterims, endokrininės ligos, netinkamos plaukų priežiūros priemonės.

Dėl plaukų, kurie iškrenta plaunant galvą, per daug išgyventi nereikia, nes tai seni, negyvi plaukai, kurie ir turi iškristi. Vienas galvos plaukas gyvena apie ketverius metus, todėl nuolatinis plaukų kritimas yra visiškai normalus ir natūralus reiškinys. Daugiau jų iškrenta pavasarį ir rudenį – per parą iki 50 plaukų. Tuo pačiu atauga nauji. Ilgainiui naujų plaukų atauga vis mažiau. Tačiau specialiomis priemonėmis šį procesą galima pristabdyti.

 

Plaukų kokybė priklauso nuo viso organizmo būklės, kūno sudėjimo, paveldėtų savybių. Paprastai plaukai slenka, ir blogiau auga po sunkių ligų, ypač infekcinių, psichinių traumų, didelių stresų. Pilnavertis, vitaminingas maistas, geras miegas, sportas, grynas oras stiprina organizmą ir kartu skatina normalų plaukų augimą. Viena iš plikimo priežaščių būna suaktyvėjusi riebalinių liaukų veikla, ypač kaktoje ir viršugalvyje. Tačiau kaip saugotis nuplikimo?

Keletas patarimų, kaip saugoti ir stiprinti plaukus:

Sausiems ir pleiskanojantiems plaukams naudinga atlikti tokią procedūrą: prieš maudantis, plaukus ištepkite varnalėšų aliejumi arba pačių pasigamintu mišiniu iš šaukšto majonezo, šaukštelio ricinos ir šaukštelio medaus.Galvą apriškite skarele, ir pusę valandos palaikykite, kad šiltas mišinys gerai įsigertų į odą. Po to plaukus gerai išskalaukite.

Idealiausia būtų, jei pavyktų riebius plaukus plauti šiltu vandeniu tik kartą per savaitę. Plaunant dažniau, suaktyvėja riebalinių liaukų veikla. Sausus plaukus galima plauti  dar rečiau .

Galvos apdangalai taip pat turi didelę įtaką plaukų stoviui. Nuo per šiltų ir per ankštų kepurių smarkiau prakaituoja galva ir atsiranda pleiskanų. Sausu ir nevėjuotu oru be kepurės rekomenduojama pradėti vaikščioti netgi esant nulinei temperatūrai, tačiau per šalčius, karščius ir lietų plaukus būtina pridengti.

Plaukus reikia saugoti ir soliariume bei baseine. Būnant baseine, plaukams kenkia cheminės medžiagos, pilamos į baseiną, o soliariume – ultravioletiniai spinduliai.

Efektyvi priemonė nuo plaukų slinkimo –  svogūninė kaukė. Paimkite svogūną, išspauskite iš jo sultis, įdėkite šaukštelį medaus, įpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus. Stipriai įtrinkite plaukų šaknis, užsidėkite polietileninę kepurę, užsivyniokite šiltu rankšluoščiu, ir pabūkite valandą. Po to gerai plaukus išskalaukite. Procedūra nemaloni dėl kvapo, tačiau labai efektyvi. Jau po dviejų procedūrų pastebėta, kad nustoja slinkti plaukai.
 

ŠALTINIS:  grozioklubas.lt

{parasas}