Kad mūsų darbo vietos būtų „žalesnės“

Apsidairykite savo darbo kabinete – tikriausiai pamatysite krūvas atspausdintų popierių bei dokumentų, įvairių lankstinukų bei reklaminių bukletų. Ar kada nors susimąstėte apie tai, kaip spausdinimas veikia mūsų aplinką? Verdiktas vienareikšmiškas – jei turi ką nors spausdinti, atlik tai apgalvotai ir tik esant būtinybei. Kasdieniniame gyvenime galime vadovautis keletu paprastų patarimų, kurie neapsunkins mūsų gyvenimo, tačiau padės saugoti aplinką ir jos išteklius, taigi pradėk vadovautis šiais patarimais jau šiandien!

Visų pirma – sumažinkite energijos sąnaudas:

* Kuo dažniau rinkitės perdirbtą spausdinimo popierių. Yra nustatyta, kad išgauta viena tona perdirbto popieriaus išsaugo nuo 10 iki 25 medžių ir daugiau nei 30,000 litrų vandens! Pasidalinkite šiais tyrimų duomenimis su savo kolegomis ir galbūt paskatinsite juos popierių naudoti atsakingiau, taip prisidėdamas prie medžių išsaugojimo. 

 

 * Apšvietimui naudokite tik energiją taupančias lemputes, kurios šviečia net iki 13 kartų ilgiau nei energijos netaupančios kaitrinės lemputės, kurių kol kas dar galima įsigyti šalies parduotuvėse. Įvertinkite ilgalaikę investiciją, kuri naudinga ne tik jums, bet ir aplinkai.

* Išjunkite visus elektros įrenginius, kai išeinate iš kabineto, taip pat pasirinkite energijos taupymo rėžimą, kai ketinate nenaudoti technikos priemonės ilgesnį laiką. Net ir veikdama energijos taupymo rėžimu, techninė priemonė naudoja energiją, todėl pasirinkite vieną ar kitą sprendimą objektyviai įvertinę įrenginio veikimo būtinumą.

* Kiek įmanoma dažniau vaikščiokite, naudokitės viešuoju transportu arba dviračiu, o ne asmeniniu automobiliu. Skatinkite kolegas sekti tokiu pavyzdžiu, siūlykite darbovietei sudaryti sąlygas į darbą atvykti dviračiu ir jį saugiai palikti darbo dienos metu.

Antra – nešvaistykite išteklių:

* Kuo dažniau įsigykite darbui reikalingų priemonių iš perdirbtų produktų – nuo įvairių smulkmenų iki baldų ar tam tikrų technikos priemonių. Daiktų perdirbimas suteikia galimybę pratesti tam tikros medžiagos praktinio tarnavimo laiką, tokiu atveju neprireikia papildomų žaliavų ar energijos sąnaudų.  

* Naudokite kuo mažiau popieriaus savo darbe – stenkites išnaudoti abi popieriaus lapo puses, spausdinkite tik tai, kas yra būtina, nebereikalingus popieriaus lapus panaudokite juodraščiui. Jei turite kolegoms pateikti vienus ar kitus dokumentus, kuo dažniau siųskite juo elektroniniu būdu.

* Pakartotinai panaudokite viską, ką galimą, taip pratęsdami priemonių tarnavimo laiką. Įsigykite naujų darbo priemonių ar technikos tik tuomet, kai senosios jau nebetinkamos naudoti pagal paskirtį. Jeigu senosios priemonės dar tinkamos naudoti pagal tiesioginę paskirtį, pagal galimybę perduokite jas kitiems, neišmeskite.

Taupykite energijos šaltinius ne tik darbe, bet ir grįžę namo, nelikite abejingi aplinkos apsaugai, elkites atsakingai kiekvieną darbo bei poilsio dieną kad ir kur bebūtumėte!

 

{balsas2}