Atšalus orams automobilių neužveda keturiskart daugiau vairuotojų

 Savaitgalį stipriai atšalus orams daugelis vairuotojų, savo automobilius rado užšalusius, todėl teko pagalbos prašyti kaimynų ar draugų norint pasikrauti savo akumuliatorių nuo kito automobilio akumuliatoriaus. Taip pagelbėti galima nuosavuose namuose ar erdviuose kiemuose laikomiems automobiliams.

Užšalusio automobilio tempimas kieme gali baigtis eismo įvykiu – šaltą automobilį sunkiau valdyti, sunkiau išlaikyti saugų atstumą nuo kitų transporto priemonių. Vairuotojams rekomenduojame nerizikuoti ir kritiškai įvertinti visas galimybes, o reikalui esant, net kviesti atitinkamų specialistų pagalbą.

Specialistai atkreipia dėmesį, jog esant šaltiems orams būtina papildoma automobilio priežiūra, o jį užvedant padeda keletas praktinių gudrybių:

• Akumuliatorius yra jautriausia šalčiui automobilio dalis, ypač, jei jo eksploatavimo laikas eina į pabaigą. Akumuliatorių reikėtų keisti kas tris metus, o įsigyjant naują prietaisą vertėtų investuoti į aukštesnės kokybės gaminį.

• Esant žemai temperatūrai automobilį bus lengviau užvesti, jei įjungdami automobilio degimą trumpam įjungsite automobilio šviesas – taip užvedimo metu variklį sukantis starteris gaus stipresnę srovę.

• Akumuliatorius išeikvos mažiau energijos, jei prieš pasukant degimo raktelį įminsite sankabos pedalą.

• Šalčių metu nelaikykite automobilio kuro bako pustusčio, nes jame kondensuojasi drėgmė ir gali užšalti kuro padavimo sistema. Taip atsitikus automobilį tenka transportuoti į šildomas patalpas ir geriausiu atveju gaišti laiką laukiant, kol sistema atšils.

• Nereikia taupyti perkant pigesnius tepalus. Žiemai geriau įsigyti kiek brangesnius sintetinius ar pusiau sintetinius mažo klampumo tepalus.

• Jei automobilis neužsiveda, kreipkitės į profesionalią pagalbą kelyje.