Klaipėdoje renkasi burlaiviai

Prie Klaipėdos krantų antradienį pasirodė pirmieji regatos „The Culture 2011. Tall Ships Races“ pranašai: jachtos „Johann Smidt“ ir „Nadezhda“.

Trečiadienį į Klaipėdą laukiama atplaukiant ir didžiųjų burlaivių – „Sedov“ ir „Kruzenshtern“. Šiems dviem Vokietijoje statytiems burlaiviams dydžiu dar neprilygo nė vienas.

 

Pirmasis Klaipėdos uoste pasirodęs vokiečių „Johann Smidt“ yra pastatytas Amsterdamo laivų statykloje, jis dalyvavo daugelyje regatų, o žiemos metu keletą kartų perplaukė Atlanto vandenyną.

 

Milžiniškas laivas „Sedov“ jau viešėjo Klaipėdoje 2009-aisiais, „The Tall Ships Races“ regatos metu. Jis priklauso Murmansko universitetui. „Sedov“ gali priimti iki 320 žmonių, tarp kurių 75 yra nuolatiniai įgulos nariai. Buriavimo praktika kadetams trunka 3–4 mėnesius, jos metu aplankoma daug Europos uostų.

 

„Sedov“ pastatytas 1921 metais Vokietijoje, Kylio „Krupp“ laivų statykloje. Jis buvo pavadintas pagerbiant poliarinį keliautoją Georgijų Sedovą, kuris žuvo tyrinėdamas Arktį 1914-aisiais.

 

„Kruzenshtern“ yra antras didžiausias burinis laivas pasaulyje. Pirmasis laivo pavadinimas buvo „Padua“, jis pastatytas Vokietijoje 1920-asiais. 1946-aisiais šis laivas atiteko Rusijai ir buvo pavadintas „Kruzenshtern“ – žymaus Rusijos hidrografo ir jūrininko garbei.

 

Burlaivis lengvai atpažįstamas dėl išskirtinių juodai–baltų bortų – gana įprastų burlaiviams, plaukiojusiems į Rytus, nes toks dažymas imituodavo patrankų angas ir atbaidydavo piratus.

 

„Kruzenshtern“ ir „Sedov“ retai pasirodo kartu viename uoste. Tad klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę progą pamatyti šiuos du galiūnus šalia.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

{15min}