Vakaro tema: Jaunesnis vyras ir vyresnė moteris

Balsas.lt

 Vis dažniau moderniame pasaulyje pastebima įdomi tendencija – dabar moterys gana lengvai kuria šeimas su jaunesniais vyrais. Atrodytų liberalioje visuomenėje tai neturėtų sulaukti išskirtinio dėmesio. Tačiau kol Holivudo gražuolės raudonu kilimu drąsiai žengia įsikibusios keliolika metų jaunesniems partneriams į parankes, Lietuvoje tokios poros vis dar dažnai sulaukia neigiamos aplinkinių reakcijos. Atmetę stereotipus, pasigilinkime, kas tokias poras suveda ir kas išskiria.

 

Paprastai kai mezgami santykiai su vyresne moterimi, tikimasi, kad ji bus labiau emociškai subrendusi ir pastovesnė nei bendraamžės ar jaunesnės merginos. Tokiam vyrui reikia patyrusios ir ištikimos draugės, kuri savarankiškai siekia tikslų ir mėgaujasi savo laimėjimais. Bendravimas su gyvenimo mačiusia vyresne moterimi jam gali būti įdomesnis nei su nepatyrusiomis bendraamžėmis.

 

Nemalonumų dažnai kyla, kai akivaizdžiai išoriškai matomas amžiaus skirtumas. Moteris patiria ypač daug streso, kai yra tikimybė, kad ji bus palaikyta savo draugo motina. Tačiau ši problema tampa vis mažiau aktuali tobulėjant medicinai ir taikant naujus mokslo atradimus, kurie padeda išsaugoti jaunatvišką išvaizdą.

 

Atsikratę stereotipinio mąstymo, kad patyrusi suvedžiojo naivų jaunuolį, galėsime pažvelgti į situaciją iš kitos pusės – ne visada moteris būna pažinties iniciatorė… Juk kartais tokiose porose dominuoja vyras.

 

Paprastai į porą, kurioje moteris vyresnė, žiūrima atsargiai ir kritiškai. To priežastis – įsitikinimas, kad jei moteris vyresnė, ji neieško rimto gyvenimo draugo, tik jauno meilužio. Su tokiu pat įtarimu visuomenė žvelgia ir į poras, kuriose yra atvirkščiai, – kai vyras žymiai vyresnis už merginą, daugelio nuomone, jis su ja tik žaidžia. Tačiau mitas apie „berniukus-žaisliukus“ tikrai neatspindi visų ne bendraamžių porų santykių modelio.

 

Jei amžiaus skirtumas labai didelis, gali kilti problemų dėl to, kad partneriai užaugo skirtingose kartose. Akivaizdus pavyzdys: skirtinga mėgstama muzika.
Dažnai jaunesnius draugus pasirenka aktyvios, gyvenimu besidžiaugiančios moterys, perkopusios ketvirtą dešimtį, bet širdyje išlikusios jaunesnės už savo amžiaus vyrus. Jas žavi jaunų partnerių lankstumas ir spontaniškumas. Užmezgusios nuoširdžius santykius tokios moterys tiesiog „pražysta“ ir atjaunėja.

 

Kitos ieško mažiau darbe pasiekusio vyro, kuris galėtų namuose rūpintis vaikais, kol jos sėkmingai sieks karjeros. Lietuvoje tai tebėra retai pasitaikanti situacija, tačiau šalyse, kur gyvesnės feminizmo idėjos, tokios šeimos jau taip nebestebina.

 

Ko bijo moterys, draugaudamos su jaunesniu vyru? Čia problemos dažniausiai atsiranda dėl moters nepasitikėjimo savimi – ji negali patikėti, kad tikrai patinka jaunam vyrui! Ir net draugaudama su juo ilgą laiką yra įsitikinusi, kad anksčiau ar vėliau bus palikta dėl kitos – jaunesnės… 

 

Šie moters kompleksai neretai tampa poros skyrybų priežastimi: vyras nebegali pakęsti nuolatinio perdėto partnerės pavydumo bei įtarinėjimų, todėl iš tiesų nutraukia santykius…