Mažeikių savivaldybė viena iš didžiausių skolininkių šalyje

Alfa.lt

 Mažeikių savivaldybė yra dešimtoje vietoje tarp labiausiai įsiskolinusių vietos valdžių dešimtuke.

Kai kurios skolose skendinčios savivaldybės kalba apie galimą bankrotą. Kaip rašo „Kauno diena“, Seimo Audito komitetas surinko informaciją apie visų 60 Lietuvos savivaldybių skolas šiais metais. Paprašyta duomenų apie vietos valdžios skolas iki 2009 metų spalio 1 dienos. Gauti skaičiai padalyti iš savivaldybėse registruotų gyventojų ir sudarytas sąrašas pagal vienam gyventojui tenkančią skolos dalį. Paaiškėjo, kad didžiausia skolos kupra slegia gyvenančius mažiausioje šalies savivaldybėje.

 

Pirmoje, labiausiai įsiskolinusi savivaldybė yra,i pusketvirto tūkstančio gyventojų turinti Neringa. Šios savivaldybės skola siekia 3,063 mln. litų, tai yra po 838,57 lito vienam žmogui.

 

Antroje vietoje – sostinė. Čia 559 tūkst. savivaldybės gyventojų spalio 1 dieną buvo skolingi 408,6 mln. litų, tai yra po 730,7 lito kiekvienas.

Toliau prasiskolinusių savivaldybių sąraše yra Druskininkai, kurių kiekvienas gyventojas skolingas po 608 litus, Pakruojis – 596 litus, Utena – 483 litus, Alytaus miestas – 465 litus, Joniškio rajonas, turintis 456 litus skolos kiekvienam gyventojui, Šiaulių miestas – beveik 453 litus.

 

Devintoje vietoje – Kauno miestas. Kiekvienam iš 350 tūkst. čia registruotų gyventojų tenka po 446,81 lito savivaldybės skolų.

 

Bendra visų 60 savivaldybių skola spalio 1 dieną siekė 1,283 mlrd. litų, tai yra vidutiniškai po 384,3 lito kiekvienam šalies gyventojui. Tačiau tai negalutiniai duomenys. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos bendros vietos valdžios skolos išaugs iki 2 ar 2,5 mlrd. litų.