Mamos su vaikučiais apjuosė Seimą

ATN.LT

 

 

Protestuodamos prieš ketinimus mažinti motinystės išmokas mamos su vaikais apjuosė Seimą. Į Aktyvių mamų sambūrio ketvirtadienį prie Seimo surengtą protesto akciją susirinko apie keturiasdešimt mamų su savo mažyliais. Tarp susirinkusiųjų buvo matyti ir nėščiųjų. Nepriklausomybės aikštėje skambant vaikiškoms dainelėms tėvai tautos išrinktųjų dėmesį bandė atkreipti plakatais „Premjere, raskite kitų žaislų”, „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas”, „Nors esu mažas, bet ar tikrai nereikšmingas?”

 

Kelios mamos su vaikais nuėjo į Seimą ir Premjerui bei parlamento vadovui įteikė simbolinius žiūronus, kad tautos išrinktieji „iš savo postų aukštybių pamatytų ir išgirstų tėvų rūpesčius”.

 

Iš simbolinių plytų Nepriklausomybės aikštei buvo nutiestas kelias „Į išnykimą”, kuris, pasak organizatorių, veda tylaus tautos genocido link. Akcijos kulminacija buvo gyva vaikų ir tėvų eisena aplink Seimą.

 

„Valdantieji nusitaikė į pačius mažiausius – vaikus, didžiulė gėda valdantiesiems. Padėkite mums, mes – jūsų ateitis, tautos išgyvenimas. Mūsų vaikai yra žmonės, kurie balsuos už jus po aštuoniolikos metų. Skaičiuokite, įvertinkite, būkime solidarūs”, – kalbėjo eisenos vedlys.

 

Be to, akcijos metu į „Vaikų fondą „Sodrai” gaivinti” buvo renkamos aukos, kurios vėliau, jeigu bus palaimintas prieštaringai vertinamas įstatymas, bus įteikiamos Seimo vadovui Arūnui Valinskui.

 

Pasisakyti dėl motinystės išmokų mažinimo bei atsakyti į pagrindinį akcijos klausimą – ar Lietuvai reikia vaikų – buvo kviečiami Seimo nariai. Daugiausia atsiliepė opozicijos narių – su mamomis išėjo pakalbėti socialdemokratai Algirdas Butkevičius, Juozas Olekas ir Birutė Vėsaitė, „darbietė” Loreta Graužinienė, Kęstas Komskis, Aloyzas Sakalas, Ona Valiukevičiūtė, Asta Baukutė.

 

www.atn.lt