Pedofilijos skandalas Mažeikiuose: už naktį su nepilnamete – tėvui naujas dviratis

Valstietis.lt

 Kaune kilęs pedofilijos skandalas atskleidė, kad aukščiausi mūsų teisėsaugos pareigūnai ne tik neskuba tirti tokių bylų, bet net dangsto iškrypėlius.
Kai Mažeikiuose į policiją kreipėsi moteris, kad jos sutuoktinis žagina mažametę dukrą, pareigūnai pasiūlė… keliauti su savo bėdomis namo – girdi, netrukdyti dėl neįrodomų dalykų.

 

 

Tad iškrypėlis tėvas ne tik toliau prievartavo dukrą, bet ir pradėjo ją pardavinėti vyrams. Kol policija po metų visgi teikėsi sureaguoti, paauglės psichika liko negrįžtamai sutraumuota. Nukentėjusios merginos vardas, pavardė ir jos tėvo pavardė – pakeisti.

 

Tvirkino nuo 13 metų

Silvos Stonytės tragedija prasidėjo 2005-ųjų rugsėjį. Mergaitei tuo metu buvo 13 metų, ji buvo pradėjusi bręsti. Rugsėjo 3-iąją – lygiai savaitę prieš keturioliktąjį gimtadienį – Steponas Stonys dukrą pasisodino ant kelių ir ėmė glostyti. Po akimirkos mergaitė susimuistė pajutusi, kad tėvas, vieną ranką pakišęs po megztuku, glamonėja jau pradėjusias augti krūtis. Kitas gašlūno delnas nuslydo į mergaitės kelnaites… Tėvas riktelėjo nesipriešinti, tad Silva tik sustingo iš baimės ir tylėjo. Prieš paleisdamas dukrą iškrypėlis prigrasino tylėti.

 

Graibyti savo mergaitę pedofilui labai patiko, jau po poros dienų jis visa tai pakartojo. Suvokusi, kad tėvo grabinėjimas nesiliaus, laukia baisi ateitis, S. Stonytė vakare, kai tėvo nebuvo namie, viską papasakojo motinai. Išklausiusi dukrą moteris apsiverkė ir pažadėjo pasikalbėti su savo vyru. Motina pažadą ištesėjo. Silva girdėjo, kaip tėvai žodis po žodžio susipyko, aprėkė vienas kitą. Maždaug dvi savaites S. Stonys prie Silvos nesilietė, tačiau vėliau, kai mergaitė antrajame aukšte viena ruošė pamokas, įsėlinęs vėl ją pasisodino ant kelių…

 

Savivaldybė skyrė butą

Nuo tos dienos grabinėti dukrą S. Stonys ėmė kone kasdien. Vėliau pareigūnai nustatė – maždaug 20–30 kartų per mėnesį. Prie Silvos tėvas nelįsdavo tik savaitgaliais, kai namie būdavo žmona arba sūnus. Motina tai nujautė, bet nebesikišo, tad nebeturinčiai kam pasiskųsti moksleivei prie tėvo tvirkinimo teko priprasti kaip prie neišvengiamo blogio. Silva žinojo, kad vos ji antrajame aukšte prisės ruošti pamokas, tėvas ir vėl atsėlins. Įpratusi kentėti, ji kaskart kantriai laukdavo, kol pedofilas tėvas pasitenkinęs pasitrauks ir ji galės grįžti prie vadovėlių.

 

Tų pačių 2005-ųjų pabaigoje Stonių šeima, kaip skurdžiai gyvenanti ir socialiai remiama, pagaliau gavo savivaldybės dviejų kambarių butą Mažeikiuose.
S. Stonytės gyvenime pasikeitė tik gyvenamoji vieta, bet ne pats gyvenimas. Ir naujajame bute tėvas kone kasdien grabinėdavo dukrą. Liovėsi tik 2007-ųjų gegužę, kai Silvai buvo jau 16. Liovėsi tvirkinti, nes pradėjo… žaginti!

 

Nutarė kreiptis į policiją

„Pamenu, kad tądien buvo likę nedaug laiko iki Motinos dienos šventės, – pasakojo S. Stonytė. – Nebuvo trečios pamokos, todėl parbėgau namo“. Į kambarį įėjo chalatu apsivilkęs tėvas, nešinas elektros kabeliu. Pareiškė, kad jei Silva priešinsis, bus taip nučaižyta, kad negalės atsisėsti. Tačiau grasinimų nereikėjo – dukra seniai buvo įpratinta tėvui besąlygiškai paklusti.

Šįkart Steponas dukros nebegrabinėjo, o užvertė sijonėlį ir raudančią dėl pažeminimo bei skausmo dukrą neskubėdamas išžagino. Tada pagrasino nieko nepasakoti motinai, nes abi užmušiąs.

 

Parą ar dvi tylėjusi Silva ryžosi pirmiausiai pasiguosti ne nuolankiajai motinai, o jos broliui – savo dėdei Vladui. Pastarasis pakraupęs paliepė kuo greičiau pasikalbėti su motina ir kreiptis pagalbos į policiją. Įsidrąsinusi S. Stonytė tai padarė. Dukra su motina apsikabinusios virtuvėje ilgai verkė, o aprimusios nutarė kitą dieną, kai Steponas bus išėjęs, vykti į policiją.

 

Sekmadienį, per Motinos dieną, kai visi nešė gėles savo mamoms, Silva, lydima motinos ir jos abiejų brolių, pravėrė Mažeikių rajono policijos komisariato duris.

 

Policininkai pasiūlė nešdintis

Tačiau pasirinko ne tą dieną – savaitgalį budėję pareigūnai nebuvo nusiteikę dirbti, jie liko abejingi mergaitės ašaroms. „Kodėl nesikreipėte iš karto po išžaginimo? – išklausęs abejingai papriekaištavo pareigūnas. – Kaip dabar išprievartavimą įrodysim, kai praėjusi kone savaitė, o ir apatiniai, sakot, išskalbti? Bijau, kad mes niekuo negalėsime padėti.“

 

S. Stonytė su motina namo grįžo juodesnės už žemę. Policijos atstumta, menką išsilavinimą teturinti, valytoja dirbanti užguita motina nebežinojo, kur kreiptis, kaip padėti dukrai. Silva irgi nutarė, kad belieka susitaikyti su likimu.

 

S. Stonys, nejausdamas jokių kliūčių, ėmė dukrą žaginti nuolat. Vėliau suskaičiuota – maždaug po kartą per savaitę. 2007-ųjų gruodį, Kalėdų išvakarėse, vėlai vakare suskambo S. Stonio telefonas. Su kažkuo pasisveikinęs Steponas staiga ragelį ištiesė dukrai, liepdamas pašnekovui minėti 200 litų.

 

Paėmusi telefoną S. Stonytė išgirdo nepažįstamą vyriškį klausiant, kiek pinigų ji norinti. Mergina, nesuprasdama, apie ką kalbama, klusniai pakartojo tėvo lieptą sumą.

 

Tėvo prekė – tikra dukra

Toliau pokalbį su nepažįstamuoju tęsė S. Stonys, vyrai kažką susitarė. Baigęs pokalbį tėvas dukrai paliepė nurodytą valandą nueiti prie parduotuvės „Putinas“ ir įsėsti į šviesiai mėlynos spalvos automobilį „Audi“.

 

Bijodama nepaklusti, mergina nužingsniavo. Prie parduotuvės iš tikro pamatė jos jau laukiančią melsvąją mašiną. Viduje sėdėjęs vyras prisistatė esąs 39 metų Stasys ir be užuolankų pasiteiravo, kur jai labiausiai patiktų važiuoti… pasimylėti. Sutrikusi Silva atsisakė ir išlipo iš automobilio.

 

„Tai ko, kvaile, per televiziją platini skelbimą „Jauna mergina ieško pasiturinčio vyriškio už materialinę paramą“? – prieš nuvažiuodamas jai piktai metė Stasys. – Ko žmones gaišini, jei siūlaisi už pinigus, bet paskui atsisakai mylėtis?“

 

Jau įtardama, kas dedasi, namo Silva pėdino lyg švininėmis kojomis. Pravėrusi duris, klausiamai sužiuro į tėvą. O šis ramiai prisipažino išplatinęs skelbimą. „Tu esi pasileidusi kekšė, o man reikia pinigų! – pagaliau visus taškus sudėliojo tėvas. – Atsiduosi, kam liepsiu, ir parneši man pinigus. Tik pabandyk nepaklusti – užmušiu!“

 

Parsiduodavo už 200 litų

Naktį S. Stonys vėl įsijungė televizorių ir ėmė maigyti savo mobiliųjų telefonų, kurių visuomet nešiodavosi bent du, mygtukus. Kitą po Kalėdų rytą pažadinęs dukrą, S. Stonys jai liepė vėl pėdinti prie tos pačios parduotuvės. Tik šįkart įsakė sėsti į tamsiai mėlyną automobilį „Mitsubishi“, atsiduoti juo atvažiavusiam vyrui ir namo parnešti užmokestį už šią paslaugą – 200 litų.

 

Mašinoje Silvos lūkuriavo vidutinio amžiaus vyras. Jis pasivadino 45 metų Pauliumi, šešiolikmetei merginai buvo malonus ir geras. Vyriškio paklausta, kiek jai met
ų, moksleivė pamelavo, kad 18. Tada vyras S. Stonytę nusivežė į užmiestį, prie Ventos upės, ir paprašė persėsti ant užpakalinės mašinos sėdynės… Pauliui mergina taip patiko, kad grįždamas į Mažeikius vietoj suderėtų 200 litų davė 240 ir pažadėjo dar paskambinti, pasikviesti. S. Stonys pasirodė esąs ne tik pedofilas, bet ir gabus sąvadautojas. Jis dukrai kas kelis mėnesius rasdavo klientų, o Silva juos nuolankiai aptarnaudavo.

 

Už nupirktą meilę – dviratis

Silvai sekėsi bent tiek, kad klientai būdavo žmoniški, mandagūs. Vienas jų už seksą merginai padovanojo auksinę grandinėlę. Dovaną namie pamatęs tėvas įsiuto – reikia pinigų, o kas iš tos plonytės grandinėlės!

 

Pastebėjęs, jog kai kurie gašlūnai geriau jaučiasi merginai atsilygindami ne pinigais, o dovanomis, kartą Steponas dukrai paliepė klientui perduoti, kad vietoj užmokesčio jis geriau nupirktų… dviratį. Nurodė ir parduotuvę, norimo dviračio modelį bei kainą –200 litų. Pasimylėjęs su Silva vyras, kaip paprašytas, merginą nusivežė į parduotuvę. Jis nupirko parodytą dviratį, tik vis nesiliovė stebėtis, kad dviratis – vyriškas.

 

Nieko stebėtina, kad toks gyvenimas vis labiau žalojo S. Stonytės psichiką. Mergina tapo uždara, apleido mokslus, neteko draugių, galop susirgo depresija.
Nežinia, kuo luošinamai nepilnametei visa tai būtų pasibaigę, jei ne kone nuolatiniu Silvos klientu tapęs Saulius. Jis su mergina elgėsi draugiškai ir maloniai, parsivežęs į savo namus ne tik guldydavo į lovą, bet ir pavaišindavo, pasikalbėdavo. Kartą Silva vyrui atsivėrė – prisipažino esanti dar nepilnametė, pridūrė, kad į prostitucijos liūną ją įstūmė tikras tėvas…

 

Teisme vaidino apšmeižtą

Išgirdęs perkamos meilužės išpažintį Saulius pašiurpo. Vos ją išlydėjęs, čiupo telefono ragelį ir paskambino Vaiko teisių apsaugos tarnybai bei policijai. Ačiūdie, bent šįkart pareigūnai pagaliau sugebėjo tinkamai sureaguoti. Jie greitai surinko žinias, apklausė S. Stonytę, o 2008-ųjų rugsėjo 20-ąją parsivežė S. Stonį. Tą pačią dieną gauta sankcija iškrypėlį nusikaltėlį suimti.

 

Tiek tardomas, tiek teisme pedofilas laikėsi arogantiškai. Jis kaltę neigė, tikino esąs Silvos ir kitų apšmeižtas. Tik nesugebėjo paneigti nė vieno kaltinimo, teisme kalbą vis sukdamas link pašalinių dalykų. O štai Silva ir jos brolis Darius, motina ir jos broliai, merginos klientai liudijo sklandžiai, logiškai, nepalikdami nė menkiausios abejonės, kad visi kalba gryną tiesą.

 

Liudydama teisme S. Stonytė taip jaudinosi, kad ėmė drebėti ir raudoti. Medikai teismui pristatė pažymą, kad merginos psichika – sužalota. Tikėtina, kad ilgainiui S. Stonytei palengvės, ji prisitaikys, bet patirti išgyvenimai, be jokios abejonės, turės pasekmių visam gyvenimui. Šiaulių apygardos teismas S. Stonį pripažino kaltu dėl visų kaltinimų – dukros tvirkinimo, žaginimo, sąvadavimo – ir nuteisė kalėti 12 metų.

 

Komisarai dangsto tinginius

„Akistata“ pasidomėjo, kas per žmogus S. Stonys, taip žiauriai pasielgęs su tikra savo dukra. Pavyko sužinoti nedaug – augo nedarnioje šeimoje, vaikystėje patyrė smurtą, mušimą, todėl pats tapo sadistu. Baigęs 10 klasių mokslus metė, ėmė vagiliauti. Už vagystes teistas 4 kartus. S. Stonys labai myli save: nuolat rūpinosi savo išvaizda, drabužiais, šukuosena. Su pažįstamais elgėsi oriai, bet tikrąjį veidą Steponas parodydavo tik grįžęs į namus, kai tapdavo bejausmis despotas ir iškrypėlis.

 

Mažeikių policijos vadovams visai neįdomu, kad dėl jų pavaldinių tingumo ir abejingumo S. Stonys dukrą žagino ir pardavinėjo vyrams ilgiau nei metus, kad sutraumavo psichiką.

 

„Nežinau, ar 2007-aisiais Silva kreipėsi į Mažeikių policijos komisariatą, negirdėjau, ar dėl kankinamą merginą išvariusių policininkų buvo koks skundas ir tyrimas. Aš tuomet dar nedirbau“, – policijos požiūrį į pedofilijos skandalus apibendrino Mažeikių policijos komisariato vadovas Aurijus Jusys.

 

Sigitas Stasaitis (Akistata).