Kitokie pusryčiai

Technologijos.lt

 Visiems gerai žinomas priežodis – „Pusryčius suvalgyk pats, pietumis pasidalyk su draugu, vakarienę atiduok priešui“. Pasirodo, galima pamiršti bent ją jau tą dalį, kur kalbama apie pusryčius. Tradiciją sugriauti pasirengę Kinijos specialistai iš Pekino universiteto Endokrinologijos valdybos.

 

Kaip praneša agentūra „Xinhua“, jie ragina per pusryčius atsisakyti tradicinių patiekalų – kiaušinių, jogurtų, kumpio, skrudintos duonos, antraip tariant, viso to, kas paprastai valgoma per pusryčius. Kinijos specialistai iškėlė naują koncepciją, siūlydami pusryčius, kurie būtų sotūs ir naudingi organizmui.

 

Pagal naująją teoriją žmogui rytais tereikia „išgerti tris puodelius“. Pirmajame puodelyje turėtų būti alijošiaus sulčių, antrajame – kokteilis iš proteininių miltelių kartu su sojų pienu ir įvairiais vaisiais, tarkim, kinų datulėmis, bananais ir pan. Na, o trečiajame – žalioji arba juodoji arbata.

 

Šie produktai aprūpina organizmą pakankamu reikalingų mikroelementų ir energijos kiekiu, suteikia sotumo jausmą. Toks maistas yra mažai kaloringas, jame labai mažai riebalų ir labai nedidelis cholesterolio kiekis. Alijošiaus sultys yra labai naudingos virškinimui, jos padeda organizmui atsikratyti kenksmingų medžiagų, kurių susikaupia per naktį. Kokteilis suteikia žmogui energijos ir maitina jo organizmą. O arbata skatina medžiagų apykaitą.

 

Kinijos specialistai tikina, kad po tokių pusryčių žmogus neliks alkanas. Dietologai, patys išbandę naują pusryčių koncepciją, tvirtina, kad tokie pusryčiai pakankamai maistingi, leidžia kontroliuoti svorį ir išlaikyti geros formos figūrą.

 

www.technologijos.lt