A. Valinskas išlėkė iš posto

Alfa.lt

 

Daugiau kaip dviem trečdaliams parlamento narių palaikius nepasitikėjimą Seimo pirmininku Arūnu Valinsku Seimo lyderiai rezultatą vadina visiškai nestebinančiu. Už nepasitikėjimą parlamento vadovu balsavo 95 parlamentarai, t. y. 24-iais daugiau nei reikėjo.
Konservatorių frakcijos vadovas Jurgis Razma Alfa.lt neslėpė, kad konservatoriai gausiai prisidėjo prie to, kad A. Valinskas išlėkė iš posto.

 

 

„Mes iš esmės tokią poziciją – nepasitikėjimo palaikymą – diplomatiška forma ir skelbėme. Tai nieko čia nėra keisto. Iš nuomonių keitimosi frakcijos posėdyje susidariau tokį įspūdį, kad dauguma frakcijos narių parems nepasitikėjimo kryptį“, – kalbėjo J. Razma.
Premjeras Andrius Kubilius po balsavimo išreiškė viltį, kad koalicija neiširs.

 

„Sprendimai, kurie laukia, reikalaus tvirtos koalicijos. Esu tikras, kad tiems koalicijos parteriams, kuriuos likimas pastūmėjo į gilias vidines problemas užteks atsakomybės už rinkėjų, valstybės reikalus ir valdanti koalicija bus efektyvi“, – sakė parlamente jis.
J. Razma konstatuoja, kad parlamento frakcijos slapta balsavo taip, kaip ir žadėjo.

 

„Nemanau, kad tie rezultatai ką nors stebina. Sudėtinga įsivaizduoti, kai susiklosčiusiomis aplinkybėmis Seimo pirmininkas galėtų toliau sėkmingai vykdyti savo pareigas”, – mano jis.

 

A. Valinsko tolimesnė politinė ateitis priklausys nuo jo tolimesnių sprendimų – esą, J. Razmos nuomone, „jei jis dirbs visuomenės labui, rinkėjai gali tai vertinti ir pakeisti nuomonę į teigiamą pusę”.

 

„Mes jam nieko nepatarinėjame. Bet nėra tos Seimo pirmininko pareigos vienintelė galimybė save realizuoti Seime. Jei jis turi idėjų, tai gali, įsivaizduoju, vadovauti frakcijai, formuoti tam tikros politinės grupės poziciją”, – svarstė konservatorių parlamentarų lyderis.
Buvusių A. Valinsko bendražygis, frakcijos „Viena Lietuva” seniūnas Laimontas Dinius Seimo pirmininko nušalinimą vadino „logišku ir motyvuotu”.

 

“Komentaras labai paprastas: matyt sisteminės arba klaninės partijos peržengė savo politinių ambicijų ir pokiliminių žaidimų ribas ir balsavo kaip mano esant reikalingą pagal situaciją”, – Alfa.lt L. Dinius.

 

Jo frakcija, anot seniūno, toliau lieka “nei koalicijoje, nei ne koalicijoje, o koalicijos paraštėje, nes mūsų nesaisto nei koalicinė sutartis, nei kitokia sutartis”.

 

Gausiausios parlamento opozicinės socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius Alfa.lt konstatavo, jog nepasitikėjimas yra palaikytas gausiau, nei jis tikėjosi.

 

„Rezultatas manęs nestebina, bet tikėjausi, kad bus apie 80 palaikančių balsų. Tai parodė, kad prieš balsavo daugelis iš Tėvynės Sąjungos frakcijos. Manau, nugalėjo politinė atsakomybė ir atskaitomybė prieš visuomenė. Taip pat rezultatai parodo, jog kaltinimai, kad opozicija bandys žaisti politinius žaidimus, nepasitvirtino”, – kalbėjo A. Butkevičius.

 

Jis sakė, kad tinkamiausia kita parlamento vadovė būtų konservatorė Irena Degutienė. Ji esanti „žmogus su aukštomis moralinėmis savybėmis”.

 

„Tai politikė, kuri yra patyrusi, gana tolerantiška, ramaus charakterio, veda posėdžius įsiklausydama į ir į opozicijos narių pasiūlymus, per daug nedemonstruoja, kad vieną ar kitą pusę palaikytų”, – svarstė A. Butkevičius.