Savaitgalį džiugins vasariški orai

Rugpjūčiui artėjant prie pabaigos Lietuvą vėl džiugina vasariški orai. Ateinančiomis paromis dar reikėtų pasinaudoti proga laiką praleisti gamtoje, nes kitą savaitę ne tik prasidės kalendorinis ruduo, bet ir orai gerokai atvės, prasidės lietūs.

Ties rytų Europa iškilęs anticiklonas Lietuvos link pasiuntė karštą pietų Europos kilmės oro masę. Penktadienį ir šeštadienį bus šilta, vietomis karšta ir nelis. Sekmadienį iš vakarų priartės šaltasis atmosferos frontas, ims lyti, orai ims vėsti.

 

Šiandien, penktadienį, orai bus saulėti ir be lietaus. Pūs nestiprus ir šiltas pietryčių vėjas. Aukščiausia oro temperatūra dieną kils iki 23-28 laipsnių šilumos.

 

Šeštadienį orai išliks saulėti ir be lietaus. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių vėjas. Oro temperatūra naktį numatoma 13-18, dieną prie vandens telkinių trauks 24-29 laipsnių karštis.

 

Sekmadienį debesuotumas padidės, daug kur palis, galima perkūnija. Pūs gūsingas pietų, pereinantis į pietvakarių, vėjas. Oro temperatūra tvankią naktį numatoma 13-18, dieną laukiama 19-24 laipsnių šilumos.

 

Ateinančios savaitės pradžioje šalį iš vakarų užplūs kur kas vėsesnis ir drėgnas jūrinės kilmės oras. Oro temperatūra dienomis tik vietomis pakils virš 20 laipsnių šilumos, neretai palis.

 

Šaltinis: orai.lt

 

{parasas}