Šalies įstaigos bus skatinamos būti atviromis šeimoms

VTV.LT

 

Sulaukus įmonių ir organizacijų susidomėjimo iniciatyva „Šeimos popietė darbe“, ji bus tęsiama visą rugsėjo mėnesį – penktadieniais darbuotojų šeimos galės atvykti į darbovietes, kur vaikai galės susipažinti su savo tėvų darbo aplinka, šeima kartu galės pusvalandį patirti tai, kuo darbo metu gyvena jų tėvai.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas džiaugiasi, kad iniciatyva „Šeimos popietė darbe“ sulaukė didelio darbdavių susidomėjimo. „Manau, kad vakarietiška tradicija padėti šeimoms pažinti šeimos narių darbovietes galėtų tapti tradicija Lietuvoje. Išties būtų džiugu, jei kasmet rugsėjo mėnesį darbdaviai organizuotų bent trumpas popietes darbe savo darbuotojų šeimoms“, – sakė ministras D. Jankauskas.

 

Nuo rugsėjo pradžios prie iniciatyvos „Šeimos popietė darbe“ prisijungė beveik penkios dešimtys didelių ir mažų šalies įmonių bei organizacijų. „Šeimos popietės darbe“ metu siekiama ne tik atsivesti mažuosius į darbovietes ir parodyti jiems, ką tėvai veikia ištisas dienas. Iniciatyvos metu siekiama skatinti darbuotojų ir darbdavių dialogą, siekti visoms pusėms palankių sprendimų derinant darbo ir šeimos įsipareigojimus.

 

Tokios akcijos užsienyje jau yra tapusios tradicija. Panaši akcija pirmą kartą surengta dar 1993 metais JAV, kur ketvirtą balandžio ketvirtadienį vaikai paimami iš mokyklos ir vežami į tėvų darbovietes. Valstijos šią tradiciją netgi pavertė mokyklų programų dalimi.
Įmonės ar organizacijos, prisijungsiančios prie „Šeimos popietės darbe“, galės pasipuošti specialiu lipduku bei sertifikatu. Aplinkiniams tai bus ženklas, kad šioje darbovietėje – šeimai palanki aplinka.

 

Iniciatyvinė grupė Darni šeima savo interneto svetainėje darni-seima.lt taip pat pateikia rekomendacijų, kaip šią popietę padaryti įdomia ir prasminga ir tikisi, kad įmonių atstovai užfiksuotas linksmas akimirkas atsiųs mums, kad pasidalintume su visais.