Elektros kaina didės 10-15 centų

ATN.LT

 

Elektros kaina nuo kitų metų uždarius Ignalinos atominę elektrinę (IAE) didės 10-15 centų už kilovatvalandę, teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Pasak A. Sekmoko, elektros kaina nuo sausio 1 dienos uždarius IAE priklausys nuo energijos išteklių kainų pasaulinėse rinkose.

 

„Pagal atsargias prognozes, kurios jau buvo pradėtos šiek tiek anksčiau, elektros kainos kilimas galėtų būti 10-15 centų. Dabar atsižvelgiant į derybas dėl elektros pirkimo iš kaimyninių šalių, tiek Europos Sąjungos (ES) šalių, tiek ne ES šalių, kaina, atrodo, koreguojama į žemesnę pusę arčiau 10 centų, negu kad 15 centų. Tokia yra šiandien atsargi prognozė”, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė ministras.

 

A. Sekmokas užsiminė ir apie tai, kad naujos atominės elektrinės Lietuvoje ateitis dar neaiški. Jo teigimu, žinoma tik tiek, kad ji turėtų apsimokėti labiau nei dujų ar naftos elektrinės, planuojama elektrinės kaina bus įrašyta verslo plane. Planą rengia atominės elektrinės projektą nagrinėjantys konsultantai.

 

„Konsultantai pateikė preliminarius duomenis. Pagal juos įvertinta, kad, atsižvelgiant į energetikos resursų kainas pasaulinėse rinkose, atominės elektros kaina bus mažesnė nei dujų ar naftos pagrindu pagamintos elektros, tačiau kol kas tokių detalių skaičių nėra pateikta”, – teigė A. Sekmokas.

 

www.atn.lt