Lietuva įtraukta į tarptautinį lėšų rinkimą kovai prieš krūties vėžį

VTV.LT

 

Spalį, tarptautinį kovos prieš krūties vėžį mėnesį, Lietuvoje prasidės visą mėnesį truksianti tarptautiniu mastu organizuojama Rožinio kaspino draugijos ir kompanijos „Fazer“ akcija „Rožinė Geiša“. Suomijoje, Švedijoje, Estijoje, Latvijoje, Čekijoje ir Lietuvoje planuojamos rengti akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į krūties vėžiu sergančias moteris ir surinkti lėšų organizacijoms, veikiančioms minėtose šalyse ir skiriančioms dėmesį krūties vėžio problematikai.

Tarptautinę akciją organizuojanti kompanija „Fazer“ Lietuvoje surinktas lėšas perves Rožinio kaspino draugijai.

„Šios akcijos tikslas yra sukurti tarptautinę bendruomenę, kuri savo rūpesčiu padėtų sergantiems krūties vėžiu ir jų šeimoms visame pasaulyje. Statistika rodo, kad tiek Lietuvoje, tiek kitose akcijoje dalyvaujančiose šalyse krūties vėžio problema yra itin opi – ši liga yra viena dažniausių jaunų moterų mirties priežasčių, daugiau jų žūna tik autoavarijose. Todėl stengsimės skatinti žmonių susirūpinimą ir įsitraukimą“, – sakė akciją organizuojančios kompanijos „Fazer“  atstovas Žilvinas Zemleris.

 

Paremti Rožinio kaspino draugiją galės visi Lietuvos žmonės. akcijos „Rožinė Geiša“ periodu – visą spalį – didžiuosiuose prekybos centruose atsiras kampanijos simbolis – rožinis kaspinas iš Sakuros vyšnios žiedų. Šį simbolį radusieji ir šokoladų „Geisha“ nusipirkusieji dalį sumokėtų pinigų skirs kovai su krūties vėžiu Lietuvoje.

 

Pasak Fazer atstovo, pernai analogiška akcija buvo surengta Suomijoje ir sulaukė neįtikėtinai didelio visuomenės palaikymo. akcijos metu surinkta maždaug 17,5 tūkst. eurų, kurie buvo skirti Rožinio kaspino draugijai, veikiančiai Suomijoje. „Ši sėkmė paskatino kompaniją „Fazer“ rožinę akciją organizuoti tarptautiniu mastu. Tikimės, kad Lietuvoje dėmesys krūties vėžio problemai irgi yra didelis ir, nepaisant ekonominės situacijos, surinksime kuo didesnę sumą švietėjiškai draugijos veiklai“, – sakė Ž. Zemleris.

 

„Spalis tradiciškai jau tapęs kovos su krūties vėžiu mėnesiu. Kasmet šį mėnesį skirtingose pasaulio šalyse rengiami rožiniai labdaros vakarai, aukcionai, eitynės prieš krūties vėžį, parduodama speciali rožinė atributika bei įvairiais būdais renkamos lėšos kovos su vėžiu projektams finansuoti.  Džiaugiuosi, kad ši tradicija vis labiau prigyja ir Lietuvoje. „Rožinės geišos“ akcijos metu surinktas lėšas skirsime tolimesniam visuomenės infomavimui apie krūties vėžį, gyvenimą su šia liga bei galimas ligos prevencijos priemones.

 

Šiemet, jau spalio 29 d., Vilniaus „Lėlės“ teatre įvyks spektaklio „Vienos krūties istorija“, kuriame atskleidžiamas jaunos moters sergančios šia klastinga liga gyvenimas, premjera. Už akcijos metu surinktas lėšas šį spektaklį nemokamai parodysime daugiau nei 200-ams moterų“, – sakė Rožinio kaspino draugijos Lietuvoje įkūrėja, prieš 4 metus pati su liga susidūrusi ir ją įveikusi , Erika Umbrasaitė.

 

Šiuo metu režisierius Artūras Žukauskas stato monospektaklį „Vienos krūties istorija“, pagal to paties pavadinimo E. Umbrasaitės autobiografinį romaną. Pagrindinės herojės vaidmenį atliks aktorė Eglė Mikulionytė. Spektaklis spalio pabaigoje bus pristatytas „Lėlės“ teatre Vilniuje. Lapkritį už akcijos metu surinktas lėšas bus organizuoti specialūs nemokami šio spektaklio seansai moterims.