Prezidentas sveikina Brazilijos sprendimą panaikinti vizų režimą Lietuvos piliečiams

Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus išsiuntė laišką Brazilijos Federacinės Respublikos Prezidentui Luizui Ináciui Lulai da Silvai, kuriame savo ir visų Lietuvos žmonių vardu dėkoja Brazilijos vadovui ir visoms Brazilijos valstybės institucijoms už galutinai užbaigtas vidines procedūras panaikinti vizų režimą Lietuvos piliečiams.

Lietuvos vadovas laiške rašo su ypatinga šiluma prisimenantis savo vizitą Brazilijoje, nuoširdų susitikimą su valstybės vadovu bei pokalbius su Brazilijos Kongreso ir Senato vadovais. Lietuvos Prezidentas nuoširdžiai dėkoja Brazilijos Prezidentui, kuris ištesėjo V.Adamkui duotą pažadą, jog netrukus bus atvertos durys Lietuvos piliečiams laisvai judėti.

Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, jog ypač džiaugiasi, kad bendras tikslas — panaikinti kliūtis žmonių tarpusavio bendravimui šiandien jau yra įgyvendintas. „Panaikinus Brazilijos vizas, mūsų žmonėms atsiveria galimybės nevaržomai keliauti vieniems pas kitus. Tai itin svarbu stiprinant draugiškus Lietuvos ir Brazilijos santykius ir gera žinia Brazilijoje gyvenančiai lietuvių išeivių bendruomenei – vienai didžiausių tarp visų Lotynų Amerikos šalių. Neabejoju, kad Lietuvos gyventojai, susidomėję Jūsų nepaprasto grožio ir įvairovės šalimi, vis dažniau rinksis turistinių ir verslo kelionių maršrutus į Braziliją“, – rašo V.Adamkus.

Prezidentas išreiškė viltį, kad vizų panaikinimas dar labiau paskatins artimą mūsų šalių ir žmonių bendravimą, prisidės įgyvendinant Brazilijos ir Europos strateginę partnerystę, plėtojant kultūrinius, akademinius ir ekonominius ryšius. Šalies vadovo teigimu, Lietuva ir jos žmonės džiaugiasi naujomis galimybėmis puoselėti draugystę su Brazilija.

Prezidentas V.Adamkus pakvietė Brazilijos vadovą aplankyti Lietuvą šių metų pavasarį ir kartu paminėti Lietuvos vardo 1000-mečio Jubiliejų.