Prezidento sveikinimas

Mielieji Lietuvos žmonės,

Šiemet, sutikdami Naujuosius, kartu su Lietuva žengiame į antrąjį savo istorijos tūkstantmetį.

Nuoširdžiai linkiu, kad šie metai, nors girdime neramių prognozių, būtų kuo šviesesni ir geresni mūsų valstybei, mums visiems.

Pirmasis Lietuvos tūkstantmetis glaudžiai buvo susipynęs su Europos istorija: kūrėme, gynėme ir saugojome savo valstybę, išgyvendami netektis ir vėl atkakliai siekdami laisvės.

Šiandien, pradėdami rašyti naują istorijos puslapį, liudijame paprastą, bet gilią tiesą: Lietuva buvo, Lietuva yra ir Lietuva bus. Kad ir kokie sunkumai mūsų lauktų, kad ir kokias negandas tektų įveikti.

Mus kamuoja daugybė problemų, tačiau kurios valstybės ar tautos istorijoje jų nebuvo? Mums iškyla sunkumų, tačiau savo ir savo valstybės gyvenimu įrodėme, jog ateitį gebame kurti.

Lietuvos istorinio gyvavimo tikslas, siekiamybė ir prasmė – savo pasaulėžiūra, kultūra būti Europoje ir būti Europa.

Lietuva, pradėdama antrąjį tūkstantmetį, nuo tų laikų, kai Europos dokumente pirmą kartą paminėtas jos vardas, pristato pasauliui Vilnių, šiemet pelniusį teisę vadintis Europos kultūros sostine. Tuo Lietuva dar kartą patvirtina ir įtvirtina savo istorinės raidos kryptį.

Vilnius tikrai vertas šio garbingo titulo. Savo nepakartojamu veidu ir siela, savo žmonėmis, saugančiais praeitį ir kuriančiais ateitį, savo pavyzdžiu, kuriuo sekė kiti Lietuvos miestai.

Ta kūryba vyksta kasdien kiekvieno iš Jūsų širdyje, kiekvieno iš Jūsų mintyse ir išreiškiama kiekvieno iš Jūsų darbais. Ačiū visiems, šioje kūryboje negailintiems nei fizinių, nei dvasinių jėgų.

Šiemet ilgai lauktas šventes švęsime kukliau negu manėme. Gal ne visos idėjos bus įgyvendintos, ne visi lūkesčiai išsipildys. Tačiau juk mums teko išskirtinė gyvenimo dovana – praverti mūsų antrojo tūkstantmečio duris.

Sveikinu Lietuvą, žengiančią per istorinį slenkstį. Sveikinu visus mūsų antrojo tūkstantmečio žmones ir linkiu, kad prasidedantys metai suteiktų Jums Laimės, Stiprybės ir Ištvermės.

Valdas Adamkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas