Prevencijos poskyrio pareigūnai Tirkšlių miestelyje sužlugdė „velnio lašų“ gamybą

 

Tikrindami turimą informaciją dėl galimai gaminamos ir realizuojamos naminės degtinės, vakar, rugsėjo 3 d., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, apie 14.30 val. apsilankė Tirkšlių miestelyje, Mažeikių rajone pilietei A. T. priklausančioje sodyboje.

Šeimininkė tokių „nepageidaujamų“ svečių tikrai nesitikėjo sulaukti ir, žinoma, nelaukė. Deja, sodybą pareigūnams teko apžiūrėti. Kiemo teritorijoje esančiame mediniame namelyje-„vasarinėje“, aptiko įrenginį, panašų į aparatą naminei degtinei gaminti, čia taip pat rasta ir paimta apie 50 litrų naminės degtinės bei apie 110 litrų raugo naminei degtinei gaminti.

 

Pagal šį faktą pradėtas ikiteisminis tyrimas, pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d. „Neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas turint tikslą realizuoti ar realizavimas“.

 

Na, o keturiasdešimt vienerių moteriškei už „velnio lašus“ gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

 

Šiai dienai Mažeikių rajono policijos komisariate jau yra pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai dėl „Neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo turint tikslą realizuoti ar realizavimo“.

 

Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 177 str. „Naminės degtinės, brogos arba kitų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gaminimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“ per šiuos metus jau yra surašyti 54 protokolai, o baudų paskirta už 24 800 litų.

 

www.infomazeikiai.lt