Nemalonus burnos kvapas, – kaip jo atsikratyti?

 

Nors dantis valomės kaip pridera – dukart per dieną – blogas burnos kvapas neaplenkia nė vieno iš mūsų. Burnoje po kiekvieno valgio ar užkandžio kaupiasi bakterijos, kurios ir sukelia nemalonų burnos kvapą, todėl siūlome keletą patarimų kaip to išvengti.

 

Labai patogu visur su savimi nešiotis mėtinį burnos purškiklį, burnos skalavimo skystį arba tiesiog mėtinės kramtomosios gumos pakelį. Tačiau jeigu nė vienos iš šių priemonių neturite, tuomet panaikinti arba bent labai „sušvelninti“ burnos kvapą jums padės obuolys, apelsinas, morka, agurkas ar salierai.

 

Taip pat labai veiksminga blogo burnos kvapo šalintoja yra petražolė. Jeigu nė vieno iš šių produktų neturite po ranka, tuomet efektyviai blogą burnos kvapą sumažins gazuotas mineralinis vanduo. Jis nuplaus besikaupiančias bakterijas ir kvapas iš burnos taps gaivesnis, tad kas valandą išskalaukite juo burną.

 

Jeigu blogą burnos kvapą sukelia tirštos gleivės burnoje, kasdien išgerkite puodelį arbatos. Arbata puikiai tvarkosi su bakterijomis, besikaupiančiomis burnoje.

Jeigu jums blogas burnos kvapas yra nuolatinis palydovas, tuomet vertėtų susirūpinti. Galbūt jau seniai buvote pas stomotologą?

 

Liežuvis taip pat gali sukelti blogą burnos kvapą, tad valydamosi dantis nepamirškit šepetėliu (galite tuo pačiu, o galite įsigyti specialų) nušveisti ir liežuvio.

 

www.infomazeikiai.lt