Taryba spręs ar reikia didinti Europos Sąjungos paramos dydį daugiabučiams namams renovuoti

 

Kitą savaitę turėtų įvykti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiama, ar reikia maksimaliai (iki 85 proc.) didinti Europos Sąjungos paramą daugiabučiams namams atnaujinti. Sukviesti neeilinį Tarybos posėdį nutarė Savivaldybės vadovai, dalyvavę šiandien, rugpjūčio 5 d., vykusiame gamybiniame pasitarime.

 

„Pagaliau sulaukėme žinios iš Briuselio, kad Europos Sąjungos skiriamos lėšos būstui renovuoti nėra valstybės parama. Startas duotas, Mažeikiams suteiktos unikalios galimybės lyginant su valstybės programa. Privalome padaryti viską, kad ES remiama Daugiabučių namų renovavimo programa būtų įgyvendinta laiku ir tinkamai. Tenka pripažinti, kad ne viskas taip gerai, kaip norėtųsi – klaustukų be galo daug, o laiko mažai“, – vadovų gamybiniame pasitarime kalbėjo meras V. Džiugelis, pasiūlęs svarstyti galimybę daugiabučiams namams renovuoti skirti 85 proc. ES lėšų. Gyventojams reikėtų prisidėti 15 proc.

 

Išklausę Savivaldybės administracijos specialistų ataskaitų apie padarytus ir dar laukiančius darbus, mero siūlymui šaukti neeilinį Tarybos posėdį pritarė vicemerai Irena Macijauskienė, Vytautas Mažeikis, Jonas Siminkevičius.

 

Pagal Daugiabučių namų renovavimo programą Mažeikiuose iki 2013 m. numatyta atnaujinti 48 daugiabučius gyvenamuosius namus. Iš ES struktūrinių fondų tam skiriama 39,6 mln. litų. Siekdama renovuoti daugiau namų, Mažeikių rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kuriame numatyta, jog 70 proc. renovacijai reikalingų lėšų bus skiriama iš ES paramos, o likusius 30 proc. turės prisidėti butų savininkai. Pagal ES nustatytą tvarką, ES fondų lėšos negali viršyti 85 proc. namo renovacijai reikalingų lėšų.

 

Projektų finansavimo tvarkos apraše nurodyta, kad renovacijos metu bus atliekami šie darbai: šildymo sistemų, išskyrus radiatorius butuose, atnaujinimas; pastatų karšto ir šalto vandens sistemų atnaujinimas; pastatų nuotekų šalintuvų, išskyrus sanitarinius prietaisus, atnaujinimas; elektros tiekimo sistemų pastatų viduje atnaujinimas, išskyrus apšvietimo prietaisus butuose; priešgaisrinės signalizacijos, natūralios ventiliacijos ir šiukšlių šalinimo sistemų kapitalinis remontas ar rekonstravimas; langų, lauko durų keitimas; liftų kapitalinis remontas ar keitimas; balkonų, lodžijų įstiklinimas; stogų kapitalinis remontas ar rekonstravimas; papildomas šiltinimas, įskaitant naujų šiltintų šlaitinių stogų įrengimą, išskyrus patalpų pastogėse įrengimą ir sienų šiltinimas.

 

Projektų valdymo skyriaus specialistų teigimu, Mažeikiuose penkių daugiabučių namų butų savininkai  (Laisvės g. 40, Mindaugo g. 13, Sodų g. 10, Gamyklos g. 3 ir 15 ) yra pasiruošę startuoti. Šių namų bendrijos yra pasirengusios investicinius projektus, atlikusios energetinį auditą. Lieka parengti techninius projektus ir skelbti viešuosius konkursus rangos darbams. Laisvės g. 40 ir Sodų g. 10 namų bendrijos yra pasirengusios ir techninius projektus.

 

www.infomazeikiai.lt