Prekeivė įsigudrino parduoti 8 tonas neaiškios kilmės mėsos

Valstietis.lt

 

Mažeikių prekyvietėje neva lietuvišką mėsą pardavinėjusi moteris galimai klastojo sąskaitas, apgaudinėjo pirkėjus bei nemokėjo mokesčių. Šiuo metu inspektoriai aiškinasi, iš kur prekybininkė įsigijo 8 tonas mėsos gaminių. Mokesčių inspektoriams ji negalėjo paaiškinti, iš kur šią mėsą įsigijo bei kiek už ją buvo mokėta.

 

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad Mažeikiuose esančioje prekyvietėje gyventoja žemaičiams pardavė beveik 8 tonas neaiškios kilmės mėsos. Apie sąskaitas, kuriomis buvo grindžiamas mėsos įsigijimas, prekybininkės nurodyti tiekėjai nieko nežinojo.

 

Patikrinimo metu rūkytais ir virtais mėsos gaminiais prekiavusi moteris pateikė verslo liudijimą ir prekių įsigijimo dokumentus, taip pat prekių (paslaugų) pirkimo – pardavimo kvitų knygelę. Tikrinant turgaus administracijos pildomą žurnalą, kuriame registruojami atvežtos produkcijos kiekiai, įsigijimo šaltiniai, PVM sąskaitų – faktūrų numeriai, paaiškėjo, kad moteris mėsos gaminiais prekiaudavo šeštadieniais.

 

Analizuojant surinktą informaciją nustatyta, kad beveik visi mėsos gaminiai neva įsigyti iš Lietuvoje esančių juridinių asmenų – turgaus registracijos žurnale nurodyti šeši konkretūs tiekėjai ir PVM sąskaitų – faktūrų numeriai.

 

Surinkus priešpriešinę informaciją iš prekybininkės nurodytų tiekėjų paaiškėjo, kad turgaus administracijos žurnale įrašytos sąskaitos, kurių įmonės neišrašė. Prekybininkės paprašyta pateikti gyventojo, įsigijusio verslo liudijimą, pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalus bei prekių įsigijimo dokumentus, tačiau jų moteris neturėjo.

 

Pasak Telšių AVMI viršininko pavaduotojo Vaclovo Dikonto, mokesčių inspekcijos specialistai tikrina visas su mėsos prekyba susijusias sritis – ne tik gyvulių įsigijimą ir mėsos bei jos gaminių pardavimą turgavietėse bei parduotuvėse, bet ir individualią veiklą, skerdyklas bei didmeninę prekybą vykdančias įmones, analizuoja surinktą informaciją.

 

www.valstietis.lt