Tėvai geriau už motinas žino, su kuo miega jų vaikai

Alfa.lt

Du trečdaliai amerikiečių paauglių dar nesulaukę 18 metų greičiausiai jau turėjo lytinių santykių. Neseniai atliktu tyrimu buvo išsiaiškinta, kad, jei vaikų pernelyg didelis domėjimasis seksualinio pobūdžio temomis kelia nerimą ar abejonių tėvams, tik jie pajėgūs kontroliuoti savo atžalas, rašoma „Journal of Sexual Medicine“.

 

Buvo prašoma papasakoti apie seksualinę patirtį

Pitsburgo universiteto, Bostono koledžo ir Harvardo universiteto mokslininkai atliko bendrą ketverius metus trukusį tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 3200 paauglių nuo 13 iki 18 metų. Kiekvienais metais paaugliai pranešdavo tyrimo centrui, ar jie informuoja savo tėvus, kaip leidžia laisvalaikį, apie draugų ratą ir pan. Pradedant 14 metų paaugliais, buvo prašoma papasakoti ir apie savo seksualinę patirtį, pasakant lytinių kontaktų dažnumą, partnerių skaičių ir apsisaugojimo priemones.

 

Vaikai, dalyvaujantys šeimos šventėse, mažiau domisi seksu

Tyrimai parodė, kad tėvai reaguoja į vaikų seksualinį elgesį kitaip nei motinos. Jie atidžiau juos kontroliuodavo, kai manydavo, kad tai būtina, taip pat daugiau domėjosi jų draugais ir galimais sekso partneriais. Šie rezultatai prieštarauja ankstesniems, kai mokslininkai priėjo prie išvados, kad prasidėjus seksualiniams ryšiams tėvai ima mažiau domėtis savo atžalomis.

 

Тokią tėvų nuostatą savo vaikų atžvilgiu mokslininkai įvardijo nauju, taip vadinamu gynimosi statusu, nes buvo nustatyta, kad paaugliai, kurie dalyvauja bendrose šeimos šventėse ar išvykose, mažiau linkę į seksualinius ryšius. Pasak mokslininkų, šiuo atveju galioja ir taip vadinamas „grįžtamasis ryšys“: jei paaugliai nuo mažumės mokomi atidžiai ir neskubant rinktis sekso partnerius, jie aktyviai dalyvauja bendruose šeimos renginiuose.

 

Tėvai turėtų domėtis vaikų seksualiniais kontaktais

„Šiuo tyrimu norėta patvirtinti, kad tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai yra gana sudėtingi, – sakė Bostono koledžo psichologė Rebecka Levin. – Paprastai ankstyvoje jaunystėje patirti atsitiktiniai ir dažni seksualiniai ryšiai turi liūdnų pasekmių, todėl tyrimo rezultatai turėtų padėti tėvams suprasti ne tik vaikų auklėjimo svarbą, bet ir tai, kad reikia domėtis jų galimais seksualiniais kontaktais.“