Vyriausybė galutinai nusprendė dėl „Leo LT“ likimo

Bernardinai.lt

Vyriausybė posėdyje pirmadienį galutinai pritarė įstatymų pakeitimams, kurie nulems nacionalinės energetikos bendrovės „Leo LT” likimą. Keičiamų įstatymų paketą Vyriausybė teikia svarstyti Seimui. „Didžioji dalis teisinių nesklandumų sutvarkyta”, – posėdyje konstatavo teisingumo ministras Remigijus Šimašius, praėjusią savaitę reikalavęs, kad projektai ir visas procesas būtų teisiškai nepriekaištingas ir todėl Vyriausybė atidėjo galutinį sprendimą.

 

Anot teisingumo ministro, „kitoje pusėje ne kvailiai sėdi”. „Jeigu būtume priėmę tokią redakciją, kad „po to sutvarkysime”, kitoje pusėje ne kvailiai sėdi. Iškilus ginčui būtų atitinkamai žiūrima į Vyriausybės sprendimo priėmimo procedūrą ir džiugu, kad šįkart galime drąsiai pasakyti, kad pritariame tam variantui, kurį matome”, – sakė R.Šimašius.

 

Projektuose valstybės valdomą „Leo LT” įstatinio kapitalo dalį siūloma didinti ne mažiau kaip iki dviejų trečdalių akcijų. Tai leistų Vyriausybei panaudoti „Leo LT” turimą turtą planuojamam naujos atominės elektrinės ir elektros tiltų statybų finansavimui, arba reorganizuoti bendrovę.

 

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas neatskleidė, kokių veiksmų gali būti imamasi dėl tolesnės „Leo LT” bendrovės ateities. Anot jo, sprendimas bus priimtas pagal situaciją, kuri keičiasi labai dažnai.

 

Pasak Vyriausybės posėdyje dalyvavusių advokatų, vienas iš galimų įtakos „Leo LT” padidinimo kelių – akcininkų įnešto turto pervertinimas. Planuojama, kad „Leo LT” nestatys atominės elektrinės ir elektros tiltų. Jie bus patikėti Atominės elektrinės statytojui ir Elektros perdavimo jungčių statytojui – valstybei nuosavybės teise priklausantiems juridiniams asmenims, kurių dalis akcijų Vyriausybės sprendimu galės būti perleidžiama užsienio investuotojams. Šiuo metu Vyriausybei priklauso 61,7 proc. „Leo LT” akcijų, o VP dešimtuko valdomai bendrovei „NDX energija” – 38,3 proc. akcijų.

 

www.bernardinai.lt