"Kaspersky Lab." užfiksavo jubiliejinį, 25-milijoninį kompiuterio virusą

Pirmaujanti kompiuterių saugumo sprendimų kūrėja „Kaspersky Lab.” paskelbė, kad užfiksavo jubiliejinę, 25-milijoninę kenkėjišką programą. Tai „Koobface” vardu pavadintas kirminas, kuris atakuoja tarptautinių socialinių tinklų „Facebook” bei „MySpace” vartotojus. „Jubiliejiniu tapęs „Koobface” kirminas socialinių tinklų vartotojams siunčia pranešimus, kurie atrodo kaip žinutės iš draugų, su nuoroda į vaizdo įrašą. Kai vartotojas nori peržiūrėti įrašą, jam pasiūloma atnaujinti „Flash Player” programą.

Tačiau vietoje atnaujinimo į kompiuterį parsiunčiamas ir įdiegiamas „Koobface” kenkėjas, kuris leidžia nusikaltėliams nuotoliniu būdu sekti ar valdyti kompiuterį”, – naujo viruso veikimo principą aiškino oficialaus „Kaspersky” produkcijos platintojo Lietuvoje – bendrovės „Atviros informacinės sistemos” – projektų vadovas Andrius Šaveiko.

 

Sparti „Koobface” virusų skverbtis patvirtina tai, apie ką jau anksčiau perspėjo „Kaspersky Lab.” saugumo ekspertai – kibernetiniai sukčiai vis dažniau virusų skleidimui pasinaudos socialiniais tinklais. Specialistai kalba ir apie tai, kad naujai kuriamos grėsmės yra įmantrios ir vieninteliai galimi jų „priešnuodžiai” – patikima saugos programinė įranga. Vartotojai, turintys „Kaspersky Lab.” antivirusinę programinę įrangą, gali būti ramūs – programa apsaugo nuo visų žinomų „Koobface” kirmino Net-Worm.Win32.Koobface grėsmių.

 

„Kaspersky Lab.” atstovo teigimu, kasmet kenkėjiškų programų daugėja geometrine progresija. 2008 metais, palyginus su 2007-aisiais, kenkėjų padaugėjo maždaug 10 kartų – nuo 2,2 mln. iki 20 milijonų. 25 milijonų virusų užfiksuota nuo 1997 m., kai buvo įkurta „Kaspersky” bendrovė. Pasaulyje pirmuoju kompiuteriniu virusu laikomas pakistaniečių brolių Basit ir Amjad Alvi sukurtas „Brian” virusas. Šį kodą kūrėjai parašė tam, kad apsaugotų savo sukurtą programinę įrangą nuo nelegalaus jos kopijavimo.

 

Apie bendrovę „Atviros informacinės sistemos”.

2004-aisiais įkurta UAB „Atviros informacinės sistemos” (AIS) yra oficialus ir vienintelis „Kaspersky Lab.” atstovas Lietuvoje. Be „Kaspersky Lab.”, AIS taip pat yra oficialūs „GDATA” ir „ABBYY Lingvo” atstovai Lietuvoje. Bendrovė platina produkciją per partnerius, nemokamai teikia konsultacijas vartotojams telefonu ir el. paštu.

 

AIS produktus platina visi pagrindiniai IT prekių pardavėjai ir verslo partneriai – ICG, „BMS Megapolis”, „Topo Centras”, „Baltnetos komunikacijos”, „Komparsa”, ATEA, „Blue Bridge” ir kitos kompanijos.

Apie „Kaspersky Lab.”

„Kaspersky Lab.” yra pagrindinė apsaugos nuo žalingos programinės įrangos, įsilaužėlių atakų ir elektroninio pašto šiukšlių sistemų kūrėja ir informacinės apsaugos gamintoja. „Kaspersky Lab.” apsaugo klientus nuo IT grėsmių ir leidžia sumažinti informacijos praradimo lygį iki minimumo. „Kaspersky Lab.” kompanija įkurta 1997 metais kaip tarptautinė informacijos apsaugos programinės įrangos gamintoja. „Kaspersky Lab.” pagrindinis ofisas yra Maskvoje, Rusijoje ir daug regioninių ofisų yra skirtingose šalyse: Prancūzijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Japonijoje. Kinijoje, Rumunijoje, JAV ir t.t. Taip pat „Kaspersky Lab.” turi virš 500 globalių partnerių.

 

Daugiau informacijos apie „Kaspersky Lab.” gamintoją rasite: www.kaspersky.lt

 

www.infomazeikiai.lt