Valstybinė darbo inspekcija įspėja apie nelegalius įdarbinimo tarpininkus

Valstietis.lt

Valstybinė darbo inspekcija įspėja apie nelegalius įdarbinimo tarpininkus. Pastaruoju metu vis dažniau išgirstame apie atvejus, kai žmonės kreipėsi į įvairias įmones, kurios skelbiasi įdarbinančios užsienyje, žadėdamos geras darbo sąlygas, gerai mokamą darbą. Patikėję šiais pažadais, sumokėję už įvairias ,,paslaugas“ įdarbinimo tarpininkams, vieni tapdavo apgauti dar Lietuvoje – būsimųjų darbuotojų niekas ir neketindavo vežti į naująsias darbovietes.

Kitiems tenka dar sunkesnė dalia – būti paliktiems jau svečioje šalyje: be pinigų, be prieglobsčio, be galimybės rasti darbo vietą ir ją žadėjusiuosius. Valstybinė darbo inspekcija įspėja, kad tokią veiklą vykdo nelegaliai veikiantys įdarbinimo tarpininkai. O jų aukos – ypač greitai akivaizdžiai pasireiškiantys nelegalios veikos skaudūs padariniai.

 

Kiekvienas užsienyje ieškantis darbo pilietis privalo žinoti, kad tarpininkauti įdarbinant užsienyje įmonė privalo turėti licenciją. Jos pirmiausia ir reikėtų teirautis, kreipiantis į darbą užsienyje siūlančią įmonę. Įmonės atstovo pažadų žodžiai priimti aklai gali tik pakenkti darbo ieškančiajam; legaliai dirbančiai įmonei nebus problemų pateikti turimą licenciją.

 

Ar ji tikrai egzistuoja, pasitikrinti galima licencijas užsiimti įdarbinimo tarpininkavimu turinčių įmonių sąrašuose. Tokie sąrašai yra tiek Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (www.socmin.lt), tiek Lietuvos darbo biržos tinklapiuose (www.ldb.lt ).

 

Legaliai veikiančių, licencijas užsiimti tarpininkavimu turinčių įmonių veiklą kontroliuoja Lietuvos darbo birža ir Valstybinė darbo inspekcija. Taigi, jei pažeidimų yra tokių įmonių veikloje, galima kreiptis į šias įstaigas, kurios imsis atitinkamų poveikio priemonių – iki pasiūlymų sustabdyti išduotos licencijos galiojimą.

 

www.valstietis.lt