Garso knygos – jau Lietuvoje

alfa.lt

Neseniai mūsų šalies rinkai pristatytos garso knygos lietuvių kalba jau sulaukė nemažo skaitytojų dėmesio.

Iki šiol Lietuvoje buvo galima įsigyti garso knygų rusų ir anglų kalbomis. Keletas lietuviškų CD knygų buvo išleista ir anksčiau, tačiau tai pirmasis produktas, sukurtas naudojant visiems grotuvams tinkantį audio formatą, ir pirmasis mėginimas orientuotis į verslo auditoriją.

„Idėją leisti garso knygas parsivežėme iš užsienio. Ten labai populiaru keliaujant ar įstrigus kamštyje klausytis įgarsintų knygų. Dabar ši problema aktuali ir Lietuvoje, tad pasiūlėme galimybę kuo efektyviau išnaudoti savo gaištamą laiką“, – sakė „Eugrimo“ direktorius Saulius Petrulis.

Leidyklos vadovas neabejoja, kad pasaulyje populiarios garso knygos prigis ir Lietuvoje.

„Pirmosios garso knygos „Trump: kaip tapti turtingam“ įrašas trunka 3 valandas – lygiai tiek, kiek kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą. Įsivaizduokite – atvykstate į Klaipėdą ir jau būnate perklausęs 200 puslapių knygą! Tai tikrai optimalus laiko taupymo būdas“, – įsitikinęs S. Petrulis.

 

„Džiugu, kad mus pasiekia vis daugiau lietuvių kalba įgarsintų knygų. Nors tai naujovė Lietuvos rinkai, jų pardavimai knygynų tinkle „Vaga“ nuolat auga. Garso knyga vargu ar gali pakeisti spausdintą žodį, bet tai puikus pasiūlymas nuolat skubančiam skaitytojui“, – teigė UAB „Vagos prekyba“ rinkodaros vadybininkė Asta Mikelionytė.

Kad garso knygos populiarėja, patvirtino ir didmeninio CD platintojo UAB „Prioro įrašų grupė“ direktorius Mindaugas Bartninkas.

„Eugrimo“ leistų garso knygų jau parduota daugiau nei pusė tiražo. Šių knygų kaina apie 50 litų, kadangi jos nėra pigus produktas, tokius pardavimus galima vadinti labai gera pradžia. Nei viena iš Lietuvoje leistų CD knygų anksčiau nesusilaukė tokios sėkmės“, – pasakojo M. Bartninkas.

Pirmąsias audio formato knygas „Trump: kaip tapti turtingam“ ir Armino Lydekos „Etiketas kiekvienam“ jau galima įsigyti „Statoil“ degalinėse, knygynuose bei prekybos centruose. Garso knygos tinka visiems CD grotuvams. Planuojama, kad ateityje knygas bus galima atsisiųsti iš internetinės parduotuvės.

UAB „Eugrimas“ yra viena iš pagrindinių nepriklausomų akademinės ir profesinės literatūros leidyklų Lietuvoje. Per 12 veiklos metų ši leidykla šalies skaitytojams pateikė beveik 300 pavadinimų knygų teisės, Europos Sąjungos, politikos, ekonomikos, marketingo, verslo, vadybos, istorijos, etiketo temomis.