"Nokia" pasiūlys pigius telefonus ir interneto paslaugas

Mažindama skaitmeninę atskirtį, pasaulinė mobiliųjų telefonų lyderė „Nokia” pristatė septynis mažos kainos mobiliuosius telefonus ir novatoriškas interneto paslaugas, skirtas žmonėms iš augančios ekonomikos valstybių. Planuojama, kad naujieji prietaisai Lietuvos ir kitų šalių rinkas pasieks dar šiemet ir kainuos nuo 25 iki 90 eurų (86-300 litų), neįskaičiavus subsidijų ir kitų mokesčių. „Nokia” interneto paslaugos „Mail on Ovi” ir „Nokia Life Tools” vartotojams taps prieinamos nuo kitų metų pradžios.

„Dar 2002 metais „Nokia” paskelbė apie strategiją mažinti kai kurių mobiliųjų telefonų kainas, padaryti juos prieinamus didesniam gyventojų ratui ir taip suteikti galimybę augančios ekonomikos valstybių piliečiams išnaudoti visas mobiliųjų technologijų teikiamas galimybes. Šiandien pristatomi prietaisai ir paslaugos mūsų viziją paverčia realybe”, – sakė Robertas Anderssonas, Vykdantysis „Nokia” prietaisų skyriaus viceprezidentas – „Mobilusis prietaisas ir internetas kartu yra galingas įrankis, sujungiantis žmones vieną su kitu, leidžiantis pasiekti informaciją, naujienas ir pramogas”.

Pirmosios paslaugos, kurias „Nokia” pasiūlys augančios ekonomikos valstybėms, bus elektroninis paštas ir paslaugos, padedančios žemės ūkyje ir mokymuisi. Vartotojų apklausų duomenimis, šios trys sritys yra aktualiausios augančios ekonomikos šalyse.

Paslauga „Mail on Ovi”, veikianti „Nokia Series 40” prietaisuose, leis susikurti asmeninę elektroninio pašto dėžutę nenaudojant asmeninio kompiuterio. Tokiu būdu savo interneto tapatybę turės milijonai naujų vartotojų ir galės bendrauti naujais būdais. Pirmieji šios paslaugos bandymai augančios ekonomikos šalyse bus pradėti jau 2008 metų lapkričio pabaigoje. Pasaulinis „Mail on Ovi” paslaugos startas visuose „Nokia Series 40” prietaisuose numatytas 2008 pabaigoje.

Kita naujovė – „Nokia Life Tools” paslaugų rinkinys – bus skirtas specialiai kaimiškų vietovių ir mažų miestelių bendruomenėms, o didžiausias dėmesys jame bus žemės ūkiui ir švietimui augančios ekonomikos valstybėse. „Nokia Life Tools” padės įveikti informacijos apribojimus ir pasiūlys ūkininkams bei studentams savalaikę ir aktualią informaciją. Šios paslaugos turi grafiškai turtingą vartotojo sąsają, kuri informaciją gali rodyti dviem kalbom. Vietovėse, kuriose nėra mobiliojo telefono ryšio, tą pačią informaciją bus galima gauti trumposiomis SMS žinutėmis.

Iš viso augančioms rinkoms „Nokia” pasiūlys 7 specialius mobiliųjų telefonų modelius: „Nokia 7100 Supernova”, „Nokia 5130 XpressMusic”, „Nokia 2320 classic”, „Nokia 2323 classic”, „Nokia 2330 classic”, „Nokia 1202” ir „Nokia 1661”.

Pirmasis telefonas, kuris pasirodys augančios ekonomikos valstybėse, yra „Nokia 7100 Supernova”. Telefonas, priklausantis „Supernova” kolekcijai, turės didelį ekraną, FM radijo imtuvą, 1,3 megapikselių kamerą ir prieigą prie dalijimosi nuotraukomis paslaugos „Share on Ovi” ir kitų panašaus pobūdžio tinklalapių. Be to, telefone bus galima naudotis paslauga „Mail on Ovi” ir interneto naršykle. „Nokia 7100 Supernova” pasirodys rinkoje metų pabaigoje ir kainuos 75 eurus (apie 260 litų, be subsidijų ir kitų mokesčių).

Kitas modelis augančios ekonomikos šalims – „Nokia 5130 XpressMusic” – yra pigiausias iki šiol „Nokia” išleistas muzikinis telefonas. Turėdamas muzikos grotuvą, integruotą FM radijo imtuvą, standartinį 3,5 mm ausinių kištuką ir 2 megapikselių kamerą, telefonas kainuos tik 90 eurų (apie 300 litų, be subsidijų ir kitų mokesčių). Be to, telefonu bus galima naudotis paslaugomis „Share on Ovi” ir „Mail on Ovi”. Prekyboje jis pasirodys 2009 pirmame ketvirtyje.

„Nokia 2320 classic”, „Nokia 2323 classic” ir „Nokia 2330 classic” pasižymės aukščiausios kokybės išvaizda ir praktiškumu. Šiuose telefonuose veiks „Mail on Ovi” ir „Nokia Life Tools”. Be to, „Nokia 2323 classic” turės FM įrašinėjantį radiją ir interneto naršyklę. „Nokia 2330 classic” taip pat turi integruotą vaizdo kamerą. „Nokia 2320 classic” ir „Nokia 2323 classic” rinkoje pasirodys kitų metų antrą ketvirtį. Be mokesčių ir subsidijų šis telefonas kainuos 40 eurų (apie 140 litų). „Nokia 2330 classic” pasirodys tuo pačiu metu ir kainuos 50 eurų (apie 170 litų).

„Nokia 1202” kainuos 25 Eurus (apie 86 litus) be subsidijų ir kitų mokesčių ir tai bus pigiausias iki šiol „Nokia” išleistas mobilusis telefonas. Specialiai sukurtas žmonėms, gyvenantiems kaimiškose vietovėse, „Nokia 1202” pasižymi tokiomis savybėmis kaip integruotas žibintuvėlis, prailgintas baterijos veikimo laikas, garsūs skambučiai ir telefonų knyga, kuria gali naudotis iki 5 vartotojų. Prekyba šiais telefonais bus pradėta 2008 metų pabaigoje. Šiek tiek brangesnis (kainuosiantis 30 eurų – apie 100 Lt, be subsidijų ir kitų mokesčių) „Nokia 1661” yra pigiausias „Nokia” pagamintas mobilusis telefonas, turintis spalvotą ekraną ir integruotą FM radijo imtuvą. Rinkoje „Nokia 1661” pasirodys kitų metų pradžioje.