Moterį vagile pavertė narkotikai

Per 15 metų – 22 teistumai. Ir beveik visi už vagystes. Tik vienas – už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Tokia 38-nerių metų Alionos Gumianovos biografija. Paskutinio teismo nuosprendžio už vagystę ji sulaukė šių metų spalio pabaigoje, būdama areštinėje. Čia ji atliko atliko administracinę nuobaudą – 15 parų arešto, už smulkųjį svetimo turto grobimą iš parduotuvės.

 

Kurį laiką miesto parduotuvių apsaugos darbuotojai galės lengviau atsikvėpti. Lapkričio 19 d. A. Gumianova vėl uždaryta į areštinę atlikti bausmės už dar vieną vagystę.

 

Spalio 14 d. ji buvo sulaikyta Šiauliuose, Tilžės g., esančioje parduotuvėje „Drogas”. Parduotuvės darbuotoja pamatė, kaip viena moteris iš lentynos nugvelbė ir už striukės užsikišo 2 buteliukus tualetinio vandens. Pirkėja, pasisukiojusi parduotuvėje, ramiai išslinko pro kasininkę.

 

Tačiau toliau nebenuėjo, nes ją sulaikė apsaugos darbuotojas, kuris iš karto atpažino Alioną Gumianovą, nes  ne kartą teko su ja turėti reikalų dėl to, kad ši moteris – mėgėja išeiti iš parduotuvės nesumokėjusi už prekes.

 

Iš sulaikytosios kišenės  buvo ištrauktas 15 mililitrų Naomi Campbell tualetinio vandens buteliukas „Cat deluxe”, o iš už striukės – 50 mililitrų tokio pat tualetinio vandens. Pavogtųjų prekių vertė siekė 179 litus (daugiau negu 1 MGL), tad dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Teismas jai už tai skyrė 25 parų areštą. Tačiau kadangi moteris dar buvo neatlikusi bausmės ir už rugsėjo mėnesį padarytą vagystę, tai subendrinus bausmes, A. Gumianova nelaisvėje bus 40 parų.

 

Šis terminas prasitęs  dar 10-čia  parų. Pastaroji nuobauda buvo skirta dėl  vagystė, už kurią jai teko administracinė atsakomybė. Mat jei pavogtų daiktų vertė yra mažesnė negu 1 MGL, tada asmeniui pradedama tik administracinė byla.

 

A. Gumianova pirmą kartą už vagystę buvo nuteista 23 metų. Vėliau vagystės tapo  jos gyvenimo būdu. Vagiliaujanti ji buvo sulaikyta ir Šiauliuose, ir Radviliškio, Plungės, Panevėžio bei Kelmės rajonuose.

 

Tokį moters gyvenimo būdą sąlygojo, ko gero, prieraišumas prie narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Moteris už jų vartojimą yra ne kartą bausta, o 2008 m. dėl neteisėto disponavimo jais ir teista.

 

Šiaulių aps. VPK informacija

 

{parasas}