Prezidentei kelia abejonių R.J.Dagio vadovaujamos ministerijos veikla

ATN.LT

 

Prezidentei Daliai Grybauskaitei didelių abejonių kelia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) veikla. Šalies vadovė socialinės apsaugos srityje siūlo imtis neatidėliotinų struktūrinių reformų. Ar išliks šios ministerijos vadovo poste Rimantas Jonas Dagys, paaiškės netrukus.

Pirmąją savo darbo dieną D.Grybauskaitė susitiko su l. e. p. socialinės apsaugos ir darbo ministru R.J.Dagiu. Kaip po susitikimo sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys, susitikime buvo išsamiai aptarta dabartinė socialinės apsaugos padėtis, „Sodros” biudžetas, vykstančios reformos.

 

„Respublikos Prezidentei kelia didelių abejonių SADM veikla, ir ypač Prezidentė akcentavo politinės valios stoką, kuriant, vykdant reformas. Prezidentei susidarė įspūdis, kad ministerija neatsako už galutinį rezultatą tų reformų, kurios turėtų šiuo metu rastis ir yra būtinos Lietuvai.

 

Nuosaikumo stoka, politinis blaškymasis Vyriausybėje kelia abejonių, jog struktūrinės reformos yra nevykdomos, nekuriamos arba kuriamos nekonsoliduotai ir prieštaraujant įvairioms institucijoms viena kitai”, – šalies vadovės poziciją išsakė L. Balsys.

 

Pasak D.Grybauskaitės, būtina kuo skubiau taisyti padėtį ir pateikti vieną, konkretų gerą planą, kaip Lietuva išbris iš susidariusios krizės socialinėje srityje.

 

Prezidentė D.Grybauskaitė apie tai, kad pirmiausia norės kalbėtis su finansų, socialinės apsaugos, sveikatos, ūkio, energetikos sritis kuruojančiais ministrais pareiškė kitą dieną po jai sėkmingai pasibaigusių rinkimų.

„Tai yra tos sritys, į kurias reikia labai profesionalių ministrų. Tai bus pirmieji žmonės, su kuriais norėsiu kalbėtis. Kelsiu labai konkrečius reikalavimus, norėsiu girdėti jų sprendimo kelius ir atitinkamai priiminėsiu sprendimus. Vyriausybė privalės įveikti krizę. Kito pasirinkimo neturime”, – teigė D.Grybauskaitė.

www.atn.lt