Saugios kaimynystės grupės Mažeikiuose sparčiai plečiasi

Pernai pavasarį paskelbta ilgalaikė kompleksinė prevencinė priemonė „Saugią aplinką kurkime kartu!“ sparčiai žengia pirmyn. Šiuo metu Mažeikių mieste ir rajone jau veikia 11-a Saugios kaimynystės grupių daugiabučiuose namuose ir 5-iose seniūnijose: Tirkšlių, Židikų, Viekšnių, Šerkšnėnų ir Sedos yra sukurtos prevencinės darbo grupės.

Vakar, birželio 2 d., Mažeikių apylinkės seniūnijoje įvyko susirinkimas, kuriame dalyvavo seniūnas V. Kesminas, bendruomenių pirmininkai, A. Bubliauskas, Mažeikių r. PK VTS Prevencijos poskyrio viršininkas ir D. Taraškus, Prevencijos poskyrio vyresnysis patrulis, aptarnaujantis Mažeikių apylinkės seniūniją. Susirinkusieji svarstė galimybę įsteigti prevencinę darbo grupę, o tam pritarus, išrinkti šios grupės narius.

 

A. Bubliauskas supažindino su prevencinės darbo grupės „Saugią aplinką kurkime kartu“ nuostatais, teigdamas, jog „šios priemonės esmė yra bendruomenės narių mobilizavimas nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų savo gyvenamojoje aplinkoje užkardimui bei kitai prevencinei veiklai“.

 

„Policija labai norėtų kad į prevencinę veiklą, saugant save, savo šeimos narius, kaimynus, aktyviai įsijungtų kuo daugiau jaunų žmonių. Tokiu būdu būtų prisidedama prie nepalankios terpės galimiems nusikalstamumo procesams sukūrimo. Saugią aplinką turi kurti ne vien tik policija, bet ir jos socialiniai partneriai bei patys bendruomenės nariai“, teigė viršininkas.

 

Didžiulę paramą policijai teikia ir policijos rėmėjai, talkindami pareigūnams įvairių renginių, švenčių metu, todėl viršininkas A. Bubliauskas kreipėsi į bendruomenių pirmininkus, kad paragintų gyventojus jais tapti.

 

Pokalbio metu didžiulis dėmesys buvo skiriamas tiek pačių gyventojų, tiek ir jų turto saugumui, aptartos galimybės, perspektyvos kaip visa tai apsaugoti. Po to sekė pirmininko rinkimai ir balsų dauguma, prevencinės darbo grupės pirmininku buvo išrinktas Vidmantas Kesminas, Mažeikių apylinkės seniūnas, pirmininko pavaduotoju-Rimantas Gelžinis, Prevencijos poskyrio tyrėjas. Patvirtinti ir šios grupės nariai.

 

A. Bubliauskas, Prevencijos poskyrio viršininkas pasveikino Mažeikių apylinkės seniūniją įkūrus 6-ąją prevencinę darbo grupę, palinkėjo sėkmės kuriant saugią aplinką ir įteikė bendruomenių pirmininkams knygutes „Kaip apsaugoti save ir savo turtą“.

 

Po to kreipėsi į visus susirinkusiuosius su prašymu perduoti gyventojams, kad ir jie neliktų abejingais ir, turėdami bet kokios informacijos ar pastebėję ką nors įtartina gatvėje, kieme ar prie namų, sulaukę įtartinų skambučių ir pan., bet kuriuo paros metu praneštų policijai anoniminiu pasitikėjimo telefonu: 8-443 98084, nemokamu telefonu 02, nemokama mobiliąja linija – 112, Mažeikių rajono policijos komisariato budėtojui telefonu 8~443 98150.

 

Mažeikių rajono policijos komisariatas tikisi ir kviečia seniūnijas, bendruomenes, kurios dar neįkūrė darbo grupių, nelikti abejingomis savo pačių saugumui ir prisidėti prie ilgalaikės kompleksinės prevencinės priemonės „Saugią aplinką kurkime kartu“ vykdymo.

 

ŠALTINIS: Mažeikių RPK

{parasas}