Naktį neužmiegama ir dėl rytinės mankštos

Valstietis.lt

JAV mokslininkai paneigė nuomonę, kad rytinė mankšta yra saldaus naktinio miegopriežastis. Pasirodo, yra priešingai. JAV mokslininkai 23 dienas stebėjo keturiolikos savanorių rytinius ir dieniniu fizinius pratimus ir nustatė, kad mažiausiai miega tie, kurie mankštos metu buvo aktyviausi. Pastebima, kad tyrimo dalyviai, kurie per dieną buvo mažiausiai aktyvūs, naktį miegojo maždaug 42 min. ilgiau.

Tyrimas, paskelbtas kasmetiniame Miego bendruomenių asociacijos suvažiavime, atskleidžia, kad fizinių pratimų ir miego ryšys yra daug painesnis nei dažnam gali pasirodyti. Kardiologas dr. Arnas Eliassonas, kuris vadovavo tyrimui, teigia, kad jo rezultatai yra visiškai priešingi nei tiems, kurių tikėtasi: po fizinių pratimų miego kokybė nepagerėjo.

„Ilgą laiką, norint gerai išsimiegoti naktį, buvo primygtinai rekomenduota rytais ar vakarais daryti mankštą. Mūsų tyrimo rezultatai šiai nuomonei nėra palankūs“, – britų „Telegraph“ cituoja mokslininką.

„Ilgiausias ir geriausias miegas būna po kelių, fiziškai neįtemptų, dienų. Tačiau mes tikėjomės, kad geriau miegos žmonės, darę rytinę mankštą ar bent turėję įtemptą dieną“, – pridūrė JAV kardiologas A. Eliassonas. Jis pridūrė, kad geriau miegoję tyrimo dalyviai sudegindavo mažiau kalorijų.

Anksčiau buvo manoma, kad užmiegama geriau, kai kūno temperatūra pradeda kristi, todėl rekomenduojama sportuoti 3-4 valandas prieš miegą.

Miegas mūsų kūnui būtinas, nes padeda smegenims atsigauti po dienos rūpesčių. Jo trūkumas, pastebėta, padidina riziką nutukti, susirgti širdies ligomis bei depresija.

 

www.valstietis.lt