19-mečių rinktinė laimėjo turnyrą Prancūzijoje

Krepšinis.net

Pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos vaikinų rinktinė stovyklauja Prancūzijoje. Vitoldo Masalskio vadovaujami vaikinai sekmadienį laimėjo netoli Lilio vykusį studentų komandų turnyrą, kuriame dar dalyvavo po 2 komandas iš Prancūzijos ir Lenkijos bei viena Vokietijos ekipa.


Pasak Lietuvos rinktinės vadovo Aurimo Patašiaus, šios varžybos mūsų komandai buvo tik apšilimas prie kitą turnyrą. Lietuviai turnyre nesulaukė rimtesnio varžovų pasipriešinimo. Dešy (Prancūzija) komanda buvo nugalėta 125:60, Vroclavo (Lenkija) — 111:37, Douai (Prancūzija) — 115:84, o finale nepasigailėta Berlyno (Vokietija) ekipos 115:83.

Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Vytenis Čižauskas. Jis su Gediminu Oreliku ir Tautvydu Šležu buvo įtraukti ir į simbolinį turnyro geriausių žaidėjų penketą. Tadas Padegimas tapo dėjimo į krepšį konkurso nugalėtoju, o tritaškių metimų varžybose niekas neprilygo G. Orelikui.

Po turnyro Lietuvos rinktinės treneriai atsisveikino su Martynu Bareika. Komandą laikinai taip pat paliko susirgęs Mindaugas Pažėra ir egzamino laikyti namo sugrįžęs Edvinas Jazukevičius.

Prancūzijoje po pirmojo turnyro liko 9 žaidėjai: V. Čižauskas, Kristijonas Gaška, Rokas Šimkevičius, Dovydas Redikas, Tadas Padegimas, G. Orelikas, Eimantas Bendžius, Gediminas Bertašius ir T. Šležas.

Prie jų šiandien prisijungė iš Lietuvos atskridę Donatas Motiejūnas, Donatas Gudeliauskas, Matas Sapiega, Adomas Drungilas ir Vytautas Pikalavičius. Trečiadienį į komandą sugrįš E. Jazukevičius.

Tad Lietuvos rinktinės kandidatų sąraše dabar liko 16 žaidėjų. Jų sumažės iki 14 po trečiadienį kitame netoli Lilio esančiame mieste prasidėsiančio turnyro.

„Šis turnyras bus tarsi mini pasaulio čempionatas. Jame dalyvaus JAV, Puerto Riko, Kanados, Prancūzijos, Australijos ir mūsų jaunių rinktinės. Kiek žinau, varžybose taip pat norėjo dalyvauti ispanai ir graikai, tačiau jų organizatoriai jau negalėjo priimti“, — pasakojo A. Patašius.

Mūsų komandos varžybų tvarkaraštis (Lietuvos laiku):
2009-06-10 17.00 Lietuva – Australija
2009-06-11 19.30 Lietuva – JAV
2009-06-12 19.30 Lietuva – Prancūzija
2009-06-13 16.00 Lietuva – Puerto Rikas
2009-06-14 12.00 Lietuva – Kanada

Birželio 15 dieną mūsų komanda per Rygą grįš į Lietuvą ir Klaipėdoje surengs paskutinę treniruočių stovyklą. Po jos paaiškės galutinė rinktinės sudėtis. Į Naująją Zelandiją mūsų komanda išskris birželio 24 dieną iš Vilniaus.