Lietuvos aludariai atgaivino senąjį alaus matavimo vienetą – pintą

 Valstietis.lt

Trečia pagal dydį šalies alaus gamintoja bendrovė „Ragutis“ grąžino į rinką prieš 150 metų Europoje naudotą alaus matavimo vienetą – pintą. Lietuvos prekybos centrus pasiekė alaus „Volfas – Engelman“ skardinės, kurių talpa – 0,568 litro. Aludarių teigimu, devynioliktame amžiuje prancūzams įvedus metrinę sistemą, iš visos Europos alaus vartotojų buvo šis tas atimta – 68 mililitrai, arba 3,4 nedidelio gurkšnio alaus.

 

Minėta 0,568 litro talpa yra standartinė pinta, viena aštuntoji standartinio galono. Šis mato vienetas kilęs iš Didžiosios Britanijos, bet buvo paplitęs visoje Europoje. Labiausiai jis skiriasi nuo amerikiečių ir senųjų škotų matavimo vienetų: JAV gyventojai turi labiau paplitusią „skystąją pintą“, kurios tūris – 0,473 litro, ir rečiau naudojamą 0,551 litro „sausąją pintą“.

 

Škotai turėjo dabar jau išnykusią savo pintą, kurią sudarė trys standartinės pintos – t.y., daugiau kaip 1,7 litro.
Standartinis plačiai naudojamos britiškosios pintos dydis buvo tiksliai nustatytas Didžiosios Britanijos parlamente 1824 metais, paskaičiavus dešimties svarų maždaug 17 laipsnių Celsijaus šiltumo distiliuoto vandens tūrį. Šis vienetas tapo oficialiu galonu, o aštuntoji jo dalis – pinta.

 

www.valstietis.lt