Mokslininkai atskleidė laimės paslaptį

ATN.LT

Harvardo universiteto mokslininkai pamėgino įminti laimės paslaptį. Pasirodo, laimingi jaučiasi žmonės, nekėlę sau ambicingų karjeros tikslų, bet turintys tvirtus socialinius ryšius – gerą šeimą, patikimų draugų. Pajusti laimę padeda ir sveikas gyvenimo būdas – minimalūs fiziniai pratimai, nerūkymas ir nepiktnaudžiavimas alkoholiu. Dar viena laimės sąlyga – normalus svoris.

Pasirodė, jog šis dalykas ne mažiau svarbus, nei mokėjimas prisitaikyti prie krizinių situacijų. Bent jau taip tvirtina Harvardo universiteto mokslininkai. Tyrėjai mano, kad laimės pojūčio negarantuoja nei pinigai, nei šlovė, nei grožis.

 

Tyrimai, atlikti analizuojant 150 dviejų prestižinių universitetų absolventų likimus, parodė, jog tapusieji žinomais, įtakingais ir turtingais dažniau jaučia nepasitenkinimą gyvenimu ir yra labiau linkę į depresiją nei mažiau sėkmingi jų bendrakursiai.

 

Neseniai žurnalas “Forbes” sudarė šalių, kuriose gyvenama laimingiausiai, reitingą. Pirmajame trejete atsidūrė Danija, Suomija ir Olandija. Į “laimės dešimtuką” taip pat pateko Airija, Norvegija, Švedija, Šveicarija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Belgija.

 

www.atn.lt