Knygynas Pegasas pristato Vikas Swarup knygą "LŪŠNYNŲ MILIONIERIUS"

 

 

Vikas Swarup (Vikas Svarupas) – indų diplomatas ir rašytojas. „Lūšnynų milijonierius“ (ankstesnė knygos antraštė – „Gyvenimo lošimas“) – pirmas V. Swarupo romanas, sulaukęs pripažinimo ne tik gimtojoje Indijoje, bet ir už jos ribų. Pagal šią knygą sukurtas filmas pelnė aštuonias „Oskaro“ statulėles, keturis „Auksinius gaublius“ ir kelis kitus prestižinius kino meno apdovanojimus.

 

Jaunas padavėjas Rama Mohamedas Tomas laimi galimybę dalyvauti Indijos televizijos žaidime „Kas laimės milijardą“. Nors našlaitis Rama niekuomet nelankė mokyklos ir neskaito laikraščių, jam pavyksta teisingai atsakyti į visus dvylika viktorinos klausimų bei išlošti pagrindinį prizą – milijardą rupijų. Laidos rengėjai netiki, kad čia apsieita be apgaulės. Juo labiau kad tokios greitos pergalės nesitikintys prodiuseriai dar nespėjo sukaupti prizo pinigų – žadėtojo milijardo.

 

Tad dėl šventos ramybės Rama apkaltinamas sukčiavimu ir suimamas. Laimė, į kalėjimą įmestam Ramai padeda gabi advokatė. Pasakodamas jai istorijas iš spalvingos savo gyvenimo odisėjos, Rama pamažu atskleidžia tikrąją priežastį, kodėl ryžosi lošti, ir kaip jam pavyko laimėti…

 

Rubriką pristato knygynas Pegasas