Telšių apskritis – viena geriausių Lietuvoje

2009 m. birželio 5 d., Telšiai. Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) padėkos raštais apdovanojo šių metų gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpiu Telšių apskrities Viešuosiuose interneto prieigos taškuose (toliau – VIP taškai) ir seniūnijose aktyviausiai dirbusius žmones. Padedami vietos bibliotekininkų ar seniūnijų darbuotojų deklaruoti pajamas ar skirti paramą elektroniniu būdu galėjo ir asmenys, neturintys namuose kompiuterio ar interneto prieigos.

 

Mokesčių inspekcija kartu su Viešųjų interneto prieigos taškų organizatoriais suskaičiavo deklaravimo rezultatus kiekviename VIP taške. Atrinkti aktyviausieji, labiausiai prisidėję prie gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo proceso. Padėkos raštai įteikti keturiolikai Lietuvos VIP taškų kuratorių. Du iš jų – Telšių apskrities. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Luokės filiale esantis VIP taškas – geriausias respublikoje. Šiame taške pateiktos 336 gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos ir 158 prašymai pervesti iki 2 proc. pajamų mokesčio sumos paramos gavėjams. Aktyviai su Telšių AVMI bendradarbiavo ir Židikų bei Šerkšnėnų seniūnijos.

 

Mažeikių rajone yra šešiolika VIP taškų, Telšių rajone – devyniolika, Plungės rajone ir Rietavo savivaldybėje – dvidešimt. Šių metų gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpiu iš Mažeikių rajone esančių VIP taškų ir seniūnijų gauta daugiau kaip 400 gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų ir beveik 350 prašymų pervesti iki 2 proc. pajamų mokesčio sumos paramos gavėjams. Iš viso šiais metais iš Telšių apskrityje esančių 55 VIP taškų ir seniūnijų gauta apie 1500 gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų ir apie 900 prašymų pervesti iki 2 proc. pajamų mokesčio sumos paramos gavėjams.

 

,,Viešųjų interneto prieigos taškų kuratoriai, seniūnijų darbuotojai aktyviai prisidėjo prie elektroninių mokesčių inspekcijos paslaugų populiarinimo kaimiškose vietovėse – deklaruoti pajamas ar skirti paramą elektroniniu būdu galėjo ir asmenys, neturintys namuose kompiuterio ar interneto, – sako Telšių AVMI viršininkas Algimantas Laucevičius. – Atokiau gyvenantieji džiaugiasi galimybe deklaruoti pajamas savo gyvenamosios vietovės teritorijoje. Vis daugiau mokesčių mokėtojų taupo laiką – renkasi elektronines deklaravimo paslaugas, įvertindami jų paprastumą, patikimumą, saugumą“.

 

www.infomazeikiai.lt