„Bambaliais“ vienišus tėvus vadinusiam Dagiui opozicija rengia interpeliaciją

Alfa.lt

„Bambaliais“ vienišus tėvus vadinusį konservatorių ministrą Rimantą Dagį gali nubausti Seimo opozicija. Socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, jog frakcijoje pasikalbėjimų apie galimą interpeliaciją socialinės apsaugos ir darbo ministrui jau būta.

„Kai kurie jo žodžiai ir darbai ne mažesni už finansų ministro Algirdo Šemetos. Jeigu bus galimybės ar dar ką nors padarys, gal ir svarstytume [interpeliacijos galimybę]. Nenorėtume lenktyniauti, nes [jam] gali būti įspėjimas iš D. Grybauskaitės. Dabar mūsų laukia interpeliacija A. Kubiliui“, – kalbėjo A. Sysas.

 

R. Dagio pasisakymą socdemas vadina visų valdančiųjų nepagarba rinkėjams.

 

„Galima būtų perfrazuoti posakį: „Kas blaivam galvoje, tas girtam ant liežuvio“. Bet šiuo atveju nemanyčiau, kad ministras buvo išgėręs, kad taip pavadino dalį savo rinkėjų“, – pirmadienį sakė socdemas.

 

Pasak A. Syso, ministras pradėjo griauti taip išgarsintos šeimos koncepcijos pamatus: „Jis pasakė, kad išsiskyrusi šeima – šeima, o tą anksčiau neigdavo“.

 

R. Dagio pasisakymus kritiškai yra įvertinęs premjeras Andrius Kubilius, tačiau prisiimti asmeninę atsakomybę už savo pasisakymą neprašė.

 

„Aš nelyginau motinų su bambaliais. Jei skaitėte frazę iki galo pasakiau, kad tai joms netaikoma“. Kam tuomet toks palyginimas buvo taikytas R. Dagys nepaaiškino. Jis nutraukė pokalbį tarstelėdamas „nepūskite iš to skandalo“, – dar praėjusią savaitę teisinosi ministras.

 

Alfa.lt primena, jog Tarptautinės Šeimos dienos proga kalbėdamas apie Lietuvos Šeimos koncepciją Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys pareiškė, kad vieniši tėvai ir mamos turi prisiimti kaltę už tai, kad nesugebėjo susitvarkyti savo gyvenimo.

 

Jeigu tu nesugebėjai susitvarkyti savo gyvenimo ir užaugini vaiką be tėvo ar be motinos, tai ar tu prisiimi atsakomybę ir kaltę už tai, ar ne? Ar mes gyvename kaip mums patinka, kaip bambaliai varinėjamės? Turi žmogus būti atsakingas, ar ne? Vaikui reikia ir tėvo, ir motinos, kad jis užaugtų pilnavertė asmenybė“, – „Laisvajai bangai“ penktadienį pareiškė R. Dagys.