"Aš – žalias" aplankys ir Mažeikių miesto mokyklas

 

Lietuvos mokyklose pirmą kartą rengiamos teatralizuotos pamokos apie atliekų rūšiavimą. Vaikams suprantamu būdu bandoma įskiepyti žinias, kad skirtingas atliekas reikia mesti į skirtingus konteinerius. Teatralizuotos pamokos yra viena Aplinkos ministerijos inicijuojamo projekto „Aš – žalias” dalių.

„Lietuvoje dar nesusiformavusios atliekų rūšiavimo tradicijos, todėl vaikai negali mokytis iš tėvų. Rūšiavimas Lietuvoje stringa daugiau ne dėl neūkiškumo, o dėl žinių trūkumo. Todėl svarbu tokias žinias diegti nuo mažens, nes vaikai labai imlūs”, – tvirtino Aplinkos ministerijos Atliekų tvarkymo paslaugų skyriaus vedėja Raminta Radavičienė.

Į mokyklas atvyksta profesionalių aktorių komanda, kuri rodys pagal specialų scenarijų pastatytus spektaklius. Juose veikiantys herojai – Žaliasis konteineriukas, musė Zofi ir berniūkštis Tomas – vaikus mokys rūpintis aplinka ir atsakingai elgtis su atliekomis.

Aktorių komanda iš viso aplankys šimtą Lietuvos mokyklų visose savivaldybėse. Spektaklį apie atliekų rūšiavimą pamatys apie 30 tūkst. Lietuvos mokinių.

Projekto „Aš – žalias” metu vaikams bus išdalinta 50 tūkst. edukacinių stalo žaidimų atliekų rūšiavimo tema.

Mažeikiuose žaliasis konteineriukas apsilankys gegužės 6 d. Kalnėnų ir Pavasario vidurinėse mokyklose.

 

 

www.infomazeikiai.lt informacija.