Sekmadienio receptas…

Virtiniai su žuvies įdaru

Jums reikės:
Virtinių tešlai:
2 stiklinių miltų,
1 kiaušinio,
šilto vandens ( apie 0,5 stiklinės),
1 šaukšto aliejaus,
druskos.

Įdarui:
apie 200 g šviežios arba šaldytos žuvies,
druskos,
maltų juodųjų pipirų,
džiovintų čiobrelių,
petražolių lapelių,
2 riekelių senesnio prancūziško arba paprasto batono,
1 svogūno,
aliejaus.

Žuvies sultiniui:
apie 0,5 kg žuvų liekanų ( galvų, kaulų, pelekų ir kt. ),
1 svogūno,
1 morkos,
saliero gumbo gabaliuko,
petražolės šaknies arba žalių petražolių, krapų stiebelių,
1 -2 laurų lapų,
4 – 5 kvapiųjų pipirų grūdelių,
druskos,
apie 2 l vandens.

Paruošimas:

Sultiniui žuvų liekanas gerai išplauti, dėti į puodą, užpilti šaltu vandeniu, uždengti ir užvirti. Nugriebti susidariusias putas. Tada sudėti nuplautas, nuvalytas ir supjaustytas prieskonines daržoves, pasūdyti ir virti ant silpnos ugnies apie 1 val. Baigiant virti suberti prieskonius. Išvirtą sultinį palaikyti, kad nusistovėtų, tada perkošti.

Virtinių tešlai į dubenį suberti persijotus miltus, įmušti kiaušinį, įpilti šilto vandens, aliejaus, įberti druskos ir užminkyti tešlą. Paruoštą tešlą palaikyti apie pusvalandį kambario temperatūroje, kad sustingtų.

Virtinių įdarui iš nuvalytos žuvies išrinkti kaulus, žuvies filė supjaustyti, pasūdyti, apibarstyti prieskoniais ir truputį palaikyti. Atsiradus sultims, žuvį nuspausti, sultis supilti į išvirtą sultinį, žuvį sumalti. Batono riekeles truputį palaikyti vandenyje, nuspausti ir sumalti kartu su žuvimi. Petražolių lapelius nuplauti ir sumalti. Svogūną nulupti, smulkiai sukapoti, apkepti aliejuje ir sudėti į maltą žuvį. Viską gerai sumaišyti, jeigu reikia, dar pasūdyti.

Ant pabarstytos miltais lentelės plonai iškočioti tešlą, formele arba stikline išspausti skritulėlius, ant jų dėti paruošto įdaro, užlenkti kraštus, juos suspausti arba užraityti.

Žuvies sultinį užvirti, dėti virtinius ir virti apie 7 – 10 min., kol iškyla į paviršių. Tada virtinius išgriebti, užpilti sultiniu, trupučiu alyvuogių aliejaus ir tiekti.

Virtinius su žuvies įdaru galima virti ir paprastame vandenyje. SKANAUS…