Mokesčių inspekcija ragina valstybės tarnautojus laiku deklaruoti pajamas ir turtą

 

Telšių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Telšių AVMI) primena, kad likus mažiau kaip savaitei iki deklaravimo pabaigos apie 1000 valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių dar nepateikė gyventojų pajamų ir turto deklaracijų. Iki šios dienos Telšių apskrityje metines gyventojo pajamų deklaracijas už 2008 m. mokestinį laikotarpį pateikė daugiau kaip 2500 tai privalančių iki gegužės 4 d. padaryti valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių. Metinių gyventojo (šeimos) turto deklaracijų pateikta kiek daugiau kaip 2000.


Remiantis 2008 m. duomenimis, metines pajamų ir gyventojo (šeimos) turto deklaracijas Telšių AVMI turi pateikti apie 3500 tūkst. valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių. Iki teisės aktų nustatyto termino privalėjus, tačiau nepateikus deklaracijos, gyventojui gresia administracinė atsakomybė nuo 200 iki 500 litų

Telšių AVMI primena, kad gyventojų pajamų ir turto deklaravimas baigiasi gegužės 4 dieną. Likus mažiau kaip savaitei Telšių AVMI pateikta daugiau kaip 44 tūkst. gyventojo pajamų deklaracijų. Daugiau kaip 25 tūkst. Telšių apskrities gyventojų jau susigrąžino apie 13 mln. litų 2008 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio permokos.

Kartu su deklaracijomis galima pateikti ir prašymus iki 2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti paramai. Iki šios dienos Telšių AVMI pateikta per 15 tūkst. tokių prašymų.

Daugiau informacijos visais deklaravimo klausimais galima gauti Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba apsilankęs VMI interneto puslapyje www.vmi.lt.

 

 

www.infomazeikiai.lt informacija.lt.