Apskrities futbolo komanda – tarptautiniame turnyre

2009 m. gegužės 27 – birželio 3 dienomis Saint-Egreve savivaldybėje Prancūzijoje vyko bendras Telšių apskrities viršininko administracijos užsienio partnerių projektas – tarptautinis berniukų iki 15 metų amžiaus futbolo turnyras. Turnyre dalyvavo 12 komandų iš šešių šalių. Mūsų šaliai ir apskričiai atstovavo 1993 metais gimusių berniukų futbolo komanda. Apskrities atstovus į kelionę lydėjo Telšių apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros departamento direktorė Julijana Gnadl.

 

Tarptautiniame turnyre net septynios komandos dalyvavo iš Prancūzijos. Po vieną komandą atvyko iš Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai ir apskričiai atstovavo 1993 metais gimusių berniukų futbolo komanda. Daugumą komandos sudarė plungiškiai: 10 (7 – „Ryto“ pagrindinės mokyklos moksleiviai, 2 – akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos ir 1 – Senamiesčio vidurinės mokyklos), 3 moksleiviai iš Telšių „Džiugo“ ir 1 iš Mažeikių „Sodų“ vidurinių mokyklų.

 

Žemaičiams sėkmingiausios varžybų dienos buvo pirmoji ir paskutinė, t. y. trečioji. Pirmąją dieną žaista su  Lenkijos komanda, kurios žaidėjai buvo kiek vyresni, ir laimėta 1:0. Įvartį pelnė M. Jakas. Gerai žaidė R. Jurkus, P. Budrys, D. Labžentis. Tą pačią dieną rezultatu 1:0 įveikta Prancūzijos „Seyssins“ komanda. Šiose varžybose labai gerai žaidė M. Komža, R. Jurkus, T. Rapolavičius, P. Budrys. Įvartį pelnė M. Komža.

 

Antroji varžybų diena komandai buvo ne tokia sėkminga. Iš trijų varžybų laimėtos tik vienos – prieš Prancūzijos „2 Rochers FC“ komandą, rezultatu 1:0. Įvartį pelnė P. Budrys. Besidžiaugiant pergalėmis, pogrupyje skaudžiai pralaimėta „Marseille“ komandai rezultatu 0:4. Šiose rungtynėse dėl traumos nedalyvavo I. Balinskas, P. Budrys. Pralaimėtos ir paskutiniosios pogrupio varžybos su Prancūzijos „ ES la Ciotat“ komanda, rezultatu 1:3. Įvartį pelnė P. Budrys.

 

Pogrupyje užimta 3 vieta. Nelengvoje kovoje dėl 5-6 vietos nugalėta prancūzų „Echirolles“ komanda (rezultatu 2:1, įvarčius pelnė R. Jurkus ir P. Budrys) ir turnyre užimta garbinga penktoji vieta.

 

Prancūzų spaudoje dažnai buvo minima mūsų komanda, imami interviu. St. Egrevės merė Catherine Kamowski bei turnyro organizatoriai mūsų komandą įvardijo kaip vieną teisingiausiai ir taktiškiausiai žaidžiančių. Už tai komandai įteikta taurė. Be to komanda apdovanota dar viena taure – už garbingą penktą vietą.

 

www.infomazeikiai.lt