Į ES importuoti grybai papildys biudžetą per 1,5 mln. litų

 

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad nuolat nustatoma Lietuvos įmonių, kurios, siekdamos sumažinti apmokestinamąjį pelną, pardavimus įformina per tarpininkus ā€“ ofšorines kompanijas. Tokiu būdu sukčiavo ir viena Lietuvos uždaroji akcinė bendrovė, kuri vertėsi grybų bei uogų didmenine prekyba. Pareigūnai nustatė, jog ji iš Baltarusijos ir Rusijos importuodavo  grybus, vėliau juos parduodavo Europos Sąjungos (toliau – ES) šalyse.


„Siekdama sumažinti pelno mokestį, bendrovė sąskaitas su labai nedideliu antkainiu  išrašydavo ir pardavimus įformindavo pirmiausia ofšorinei įmonei, ā€“ pasakoja Vilniaus AVMI viršininko pavaduotoja Raimonda Savickienė. – O pastaroji tikriesiems grybų ES pirkėjams išrašydavo sąskaitas, bet jau su žymiai didesne grybų pardavimo kaina. Tokiu būdu didžiausia pelno dalis tekdavo ofšorinei įmonei“.

R.Savickienė sakė, jog nustatytas ir tas faktas, kad tiek Lietuvos bendrovės, tiek ofšorinės įmonės darbuotojai bei akcininkai yra tie patys asmenys. Vokietijos mokesčių administratorius patvirtino, kad sąskaitose nurodyta grybų pardavėja yra ofšorinė kompanija, tačiau adresas ā€“ Lietuvos bendrovės registravimo adresas, o pastarosios darbuotojai ofšorinės įmonės vardu pasirašydavo sąskaitas. Vokiečiai sandorius aptardavo telefonu su Lietuvos bendrovės darbuotojais, pinigus pervesdavo į ofšorinės įmonės sąskaitą, iš kurios lėšas pasiimdavo bendrovės akcininkai ir darbuotojai bei jų sutuoktinės.

Pasak pavaduotojos, apklausiami šie asmenys patvirtino gavę pinigus, tačiau jų nedeklaravo, nes neva tai yra paskolos,  o tokios pajamos –  neapmokestinamos. Tačiau Inspekcija nustatė ką kita: šie pinigai yra  fizinių asmenų gautos pajamos, todėl jiems priskaičiavo apie 1 mln. 150 tūkst. litų mokesčių, delspinigių ir baudų. O Lietuvos bendrovei, nedeklaravusiai visų pajamų už parduotus grybus ir perkėlusiai pajamas ofšorinei kompanijai, priskaičiuota daugiau nei 400 tūkst. litų mokesčių ir sankcijų.

 

 

www.infomazeikiai.lt informacija.