Nacionalinės kultūros ir meno premijos pretendentas – Kentautiškis Laimonas Inis

Vakar, rugsėjo 16d. Lietuvos Respublikos Kultūros Ministerija paskelbė Lietuvos kultūros ir meno kūrėjus pretenduojančius gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis siekiama įvertinti reikšmingiausius Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ilgametį kūrėjų kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Tarp 37 pretendentų ir iš Mažeikių krašto kilęs rašytojas Laimonas Inis.

 

Prozininkas gimė 1938m Kentaučiuose (Mažeikių r.). 1963 m. baigė VU žurnalistiką. Daug metų dirbo Skuode, vėliau buvo žurnalo Nemunas vyr. redaktoriumi, išleido net 42 knygas. Šiuo metu rašytojas gyvena Kaune.

 

Nacionalinę kultūros ir meno premiją  1997m. yra gavęs Juozas Erlickas (gim. Akmenės raj.), 2007m. Liūnė Sutema (Zinaida Nagytė-Katiliškienė) (gim. Mažeikiuose).

 

Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 premijos, iš jų ne daugiau kaip viena premija gali būti skiriama už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.
 

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos konkurso būdu, komisijai atrenkant geriausių kūrinių kūrėjus, kuriuos premijai gauti pristato organizacijos (viešosios įstaigos, asociacijos, fondai ir kt.).

 

Premijos skiriamos iki gruodžio 15 d., o laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios proga.

 

{parasas}