„Lietuvos rytas“ Vokietijoje iškovojo pergalę

Keturių nesėkmių išvykose Europos taurės turnyre seriją nutraukė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai – mūsiškiai Top-16 etapo L grupės rungtynėse Vokietijoje 79:70 (25:21, 16:17, 21:17, 17:15) palaužė Kvakenbriuko „Artland Dragons“ klubą.
Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie po Marijono Petravičiaus ir Chucko Eidsono metimų sužaidus dvi minutes pirmavo 6:2. Visgi aikštelės šeimininkai įpusėjus kėliniui sugebėjo išlyginti rezultatą (15:15), o netrukus ir persverti jį savo naudai – 18:17. Aikštės šeimininkų persvara išsilaikė iki pat paskutinės ketvirčio minutės. Tuomet tritaškius pataikė Ch.Eidsonas ir Artūras Jomantas, o „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio turi keturių taškų persvarą – 25:21.

Antrąjį ketvirtį tritaškius pradėjo Mindaugas Lukauskis, du taškus pridėjo Milko Bjelica ir „Lietuvos rytas“ vėl atitrūko – 30:23. Aikštelės šeimininkai ir šį kartą sugebėjo pasivyti Lietuvos vicečempionus, o įpusėjus kėliniui vilniečių pranašumas siekė vos du taškus – 32:30. Negana to, Lamontas Hutsonas prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei tolimu metimu atstatė pusiausvyrą – 38:38. trijų taškų persvarą įpusėjus rungtynėms „Lietuvos rytui“ lėmė vienas tikslus A.Jomanto, bei du Stepono Babrausko baudų metimai – 41:38.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. „Lietuvos ryto“ krepšininkai nuolatos pirmavo, tačiau jų persvara tik pačioje ketvirčio pabaigoje tapo didesnė nei šeši taškai. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus trim minutėms „Lietuvos rytas“ turėjo minimalią persvarą (53:52), tačiau netrukus iš toli pataikė S.Babrauskas, o vilniečiai truputį nutolo – 56:52. Pačioje ketvirčio pabaigoje S.Babrauskas pridėjo dar vieną tritaškį ir po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ priekyje – 62:55.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo dar vienas tolimas S.Babrausko metimas, po kurio „Lietuvos rytas“ ėmė užtikrintai kontroliuoti įvykius aikštelėje. Sužaidus keturias minutes A.Jomantas pirmą kartą šiose rungtynėse padidino svečių persvarą iki dviženklės – 69:59. Nors prasidėjus paskutinei minutei „Artland Dragons“ ekipa buvo grėsmingai priartėjusi (73:70), Ch.Eidsonas pataikė tris baudos metimus, tritaškį pridėjo S.Babrauskas ir vilniečiai iškovojo pergalę rezultatu 79:70.

„Artland Dragons“: D.Fennas 17 (tritaškiai 3/4), A.Hessas ir L.McIntoshas – po 15.

„Lietuvos rytas“: M.Petravičius 18 (dvitaškiai 7/9, 6 atk. kam.), Ch.Eidsonas 17 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Jomantas ir S.Babrauskas (tritaškiai 4/8) – po 14, M.Lukauskis 9 (tritaškiai 1/5), D.Zavackas 3, M.Bjelica ir E.Dainys – po 2.

Priminsime, kad pirmąją šių komandų akistatą Vilniuje triuškinamu rezultatu 105:64 laimėjo taip pat mūsiškiai.